29 De gemeenteraad besluit in te stemmen met de aanleg van een parkeerterrein achter het station en doortrekking van de perrontunnel. JULI 5 In alle vroegte wordt het sportfondsenbad ,,De Witte Brug" volledig in de as gelegd. De oorzaak is onbekend. 9 Grote belangstelling bij de eerste braderie van dit seizoen. 23 Bliksem-inslag in een treinstel voor het station Castricum heeft voor flinke vertragingen gezorgd. AUGUSTUS 11 Start van het 15e Timmerdorp, waaraan ruim 200 kinderen deelnemen. 16 De winkeliersvereniging Bakkum '75 viert haar 12'/2-jarig bestaan met een gezellige feestdag in Franse sfeer compleet met waterorgel, terrasjes en tekenaars en schilders van Pers pectief. 26 Receptie ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de wo ningbouwvereniging Goed Wonen. 26 Burgemeester Schouwenaar heeft de Paulusschool heropend in verband met integratie van de Maria-kleuterschool. SEPTEMBER 5 Wegens staking van de docenten gaan cursussen van de stichting Creativiteitscentrum niet door. De open dag van het centrum is echter toch een succes. 10 De heer M. P. Zijp, al veertig jaar medewerker van offset drukkerij Boesenkool, ontving uit handen van burgemeester Schouwenaar de zilveren ere-medaille verbonden aan de Or de van Oranje-Nassau. 12 Presentatie van het rapport „Nota nemen van jongeren" door de vice-voorzitter van de Gemeenschapsraad de heer G. Gruwèl. 17 In het Castricumse Corso-theater vindt een jubileumvoorstel ling plaats ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan. Bur gemeester Schouwenaar opent met een korte toespraak een programma met oude filmpjes en dia's, samengesteld door twee leden van de werkgroep Oud-Castricum., de heren Jaap Stuifbergen en Loek Zonneveld. Er volgen nog vele uit verkochte herhalingen van dit programma. 19 Hongaarse Dag in verband met de jumelage met de Hon gaarse gemeente Balatonfüred. 19 In de Wereldwinkel is het nieuwe Vredes Informatiecentrum geopend door wethouder J. Postma. 24 Op het Castricumse strand wordt een brisantgranaat uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt door de Explo sieven Opruimingsdienst. 25 le Steenlegging nieuwe Cunera-basisschool door alle leer lingen. 26 Open dag van het Provinciaal Waterleidingbedrijf. 26 Mevrouw T. Teiwes opent het nieuwe onderkomen van de E.H.B.O. in een voormalig kleuterschoolgebouw bij de Mon tessorischool. 26 De stichting Castricum helpt Muttathara organiseert een in formatiedag bij het winkelcentrum Geesterduin. 30 De stichting Dienstverlening Ouderen Castricum organiseert een informatiemarkt over hulpverlening aan ouderen. OKTOBER 14 Start van de feestweek ter gelegenheid van de totstandko ming van een verbouwing ten behoeve van de ruimtelijke in tegratie van kleuterschool „Kinderkaravaan" in „De Sokkerwei". 15 Officiële start sportinstuif voor ouderen in sporthal „De Bloemen". 16 Een ziedende storm raasde over ons land. Ook in Castricum sneuvelde een groot aantal bomen. 19 De heer T. Melaerts viert in De Santmark zijn honderdste verjaardag. 27 Afscheidsbijeenkomst ter gelegenheid van het vertrek uit ge meentedienst van de heer J. Th. Admiraal, opzichter bij Ge meentewerken. 29 Receptie in het gemeentehuis ter gelegenheid van het af scheid van de direkteur gemeentewerken de heer ing. F. A. van Wijk. Hij wordt benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. 31 Opening van de nieuwe grasbaan op het complex van de At letiekvereniging. De vereniging viert ook haar 25-jarig bestaan. NOVEMBER 4 Het 10-de jaarboekje van de werkgroep Oud-Castricum wordt overhandigd aan archivaris G. Valk van het Alkmaarse streekarchief. 5 Een vals bomalarm zorgde voor grote consternatie in en rond het postkantoor. 5 De Stichting „Helpt de Polen" verzorgt weer een transport naar Polen met ruim 15 ton goederen. 6 Concert van de Castricumse Oratorium Vereniging. 7 Manifestatie van de stichting „Vrouwen in Beweging" onder de titel „Van telraam tot tiptoets" wordt geopend door we thouder Postma. 7 Huldiging van de motorcoureur Hans Spaan vanwege zijn 7e Nederlandse Kampioenschap. 13 De burgemeester en de wethouders mevrouw Pbstelmans en de heer Martens slaan de eerste paal voor de bouw van 33 premie-woningen van de stichting Eigen Woningbezit. Te vens betekende dit de start van de realisering van de nieuwe wijk Albert's Hoeve. 16 Oud-voorzitter en mede-oprichter van het P.A.C., de heer J. Harmse op 61-jarige leeftijd overleden. 51

Jaarboek Oud Castricum | 1988 | | pagina 51