Kroniek 1987 van de gemeente Castricum JANUARI 1 Castricum telt 22.658 inwoners, 157 minder dan op 1 januari 1986. 3 De heer G. N. Oudejans op 76-jarige leeftijd overleden. Hij was een bekend zakenman, oud-voorzitter van Vitesse en een van de initiatiefnemers van de stichting Castricum helpt Muttathara. 30 Afscheid van de heer G. Kossen, hoofd personeelszaken van ziekenhuis Duinenbosch. Hij wordt benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. FEBRUARI 13 In een bijzondere raadsvergadering wordt afscheid genomen van wethouder H. P. Wokke, die met ingang van 1 maart be noemd is tot wnd. burgemeester van Marken. Aan de heer Wokke wordt het ereburgerschap van Castricum verleend. 26 In de raadsvergadering wordt het 12'/2-jarig raadslidmaat schap van de heer C. de Ruyter herdacht. 28 Grote Carnavalsoptocht. Prins Flexibel I neemt de touwtjes in handen. MAART 9 De stichting Vrouwen in Beweging (VIB) organiseert diverse aktiviteiten ter gelegenheid van de Internationale Vrouwendag. 14 Het eerste en het tweede team van de Castricumse Schaak vereniging zijn er in geslaagd Noordhollands kampioen te worden. 26 In verband met een bommelding wordt de Jac. P. Thijsse- scholengemeenschap ontruimd. 26 De heer A. J. Martens wordt gekozen als opvolger van de heer H. P. Wokke in de funktie van wethouder financiën en gemeentewerken. De heer R. Rieke wordt als nieuw raadslid geïnstalleerd. APRIL 1 De heer N. Bloedjes ontvangt de zilveren ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Bloedjes was vijftig jaar aktief bij de Castricumse EHBO. 6 Installatie van de huisartsenvestigingscommissie door wet houder mevrouw M. J. Postelmans-Blankemeijer. 8 Boomplantdag. Circa 180 leerlingen van de basisscholen planten 150 bomen in de parkstrook van de wijk Noord-End. 18 Opening van de Lentebeurs van Castricumse ondernemers in de sporthal De Bloemen. 50 27 Opening van de tentoonstelling „20 jaar werkgroep Oud-Castricum". 30 De heer E. J. Slager wordt benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. De heer N. Plazier wordt ridder in de Or de van Oranje-Nassau. MEI 2 Opening van de jubileumtentoonstelling van de vereniging voor Amateuristische kunstbeoefening Perspectief. 8 Opening van het bedrijfsterrein Castricummer Werf. 8 Castricumse Rugbyclub kampioen van Nederland. 14 Ouders van de basisschool De Hoeksteen hebben deze school in vrolijke kleuren geschilderd. 16 Sponsorfietstocht van de Castricumse schooljeugd voor hulp aan kinderen in de Derde Wereld. 17 Officiële heropening van de strandpost van de Castricumse Reddingsbrigade. 17 Brandingssurfwedstrijden om de „Bakkum Wavecup 1987". 20 Afscheid van mevrouw V. M. Kuys die 17'/2 jaar hoofd van de huishouding van De Santmark is geweest. 25 Een delegatie uit Castricum onder leiding van loco burgemeester Postelmans ondertekenen te Balatonfüred een principe-overeenkomst over een jumelage. JUNI 4 Optreden van de volksmuziekgroep Kalaka, op initiatief van de werkgroep Jumelage. 9 Feestelijke opening van de woonvorm voor lichamelijk ge- handikapten Het Klaverblad. 15 Start van het Castricumse Stratenvoetbaltoernooi. 21 De jazzdansgroep van het Bonhoeffer-college voert een dansmarathon uit. De gesponsorde openlucht manifestatie leverde het geld op voor een spiegelwand in de oefenruimte. 24 Stratenloop en wielerronde „De Dubbele Lus". Aan de stra- tenloop neemt Carla Beurskens deel, die toevallig in Castri cum logeerde. 25 De gemeenteraad besluit tot het instellen van een onderzoek naar de exploitatie van zwembad „De Witte Brug". 28 Ringrijderij op initiatief van de winkeliersvereniging Bak kum '75.

Jaarboek Oud Castricum | 1988 | | pagina 50