7 Voorwoord Na de hoopvolle verwachtingen uitgesproken in het voorwoord van vorig jaar "ons jubileum jaar", moet ik helaas melden dat wij ten aanzien van de uitbreiding van ons museum "De Duynkant" nog niet veel verder zijn gekomen. Dachten wij aan een ope ning in het Museumjaar 1988 van een Oudheidkamer in het ou de Gemeentehuis, ook dat bleek een niet te verwezenlijken droom. Waarom het in omliggende gemeenten wel blijkt te kunnen zal wel altijd een raadsel blijven, maar het zou best eens kunnen lig gen aan de betrokkenheid van de gemeentebestuurders bij het werk van Oud-Castricum of aan het ontbreken van een aantal grote sponsors die de oprichting van een Oudheidkamer moge lijk zouden kunnen maken. Het wonderlijke is daarentegen dat de Werkgroep onder de bevolking zeer sterk in de belangstel ling staat, onze avonden worden zeer druk bezocht en het aan tal donateurs stijgt van jaar tot jaar. Een Jumelage met Balatonfüred is een feit. De ondertekening is met grote feestelijkheden in het dorp gevierd, een geslaagde zaak, alleen jammer dat Oud-Castricum nergens gevraagd werd om enige feiten uit de historie van Castricum te belichten, al was het maar in de hal van het Raadhuis geweest met enkele vitrines en wandborden. Ondanks dit gebrek aan officiële belangstelling gaan wij als Werkgroep gewoon door en wordt er door velen van ons hard gewerkt. Het bewijs daarvan ligt voor U: het elfde jaarboekje waarin als hoofdartikel het onderwijs in Castricum tot aan we reldoorlog II. En natuurlijk de Castricumse familie. Dit jaar de familie Brakenhoff, die vanwege zijn omvang over twee jaar gangen "uitgesmeerd" moest worden. Ik wens U veel kijk- en leesplezier. G. van Geenhuizen Een foto uit de tijd, dat Castricum maar één school kende. De openbare lagere school naast het gemeentehuis op de hoek van de Dorpsstraat en de Schoolstraat. Links meester C.J. Bussen, hij was schoolhoofd van 1894 tot 1926. Op de achtergrond het gemeentehuis en rechts de school.

Jaarboek Oud Castricum | 1988 | | pagina 2