Een boerenhuis met de croft daar 't op staat en een plantagie van elstenhout daar om een bij gelegen, t'samen groot een mor gen en 424 roeden, belent ten Oosten 't voorgaande perseel, ten Zuijden de Weesen van Amsterdam, ten Westen de Heereweg en ten Noorden 't volgende stuck, waardich t'zijn contant twee- hondert gulden. Een stucke lant genaamt, 't Block met zijn aankleven, groot om trent een morgen en 345 roeden, belent ten Oosten de weduwe van Dirck Jansz als bruijckster, ten Noorden deselve, ten Zuijden 't voorgaande en ten Westen de Heerewech, waardich contant vijfentwintich gulden. Een stucke lant genaamt Japenlant, groot een morgen en 39 roeden, belent ten Oosten de wateringh, ten Zuijden de Woert, ten Westen het voorgaande stuck en ten Noorden Dirck Jansz weduwe als bruijckster, waardich contant de somma van vijfentwintich gulden. Een stucke lant genaamt 't Wester Crofje, groot 500 roeden, be lent ten Oosten de Heerewech, ten Zuijden Jan Stevensz, ten Westen de Wildernisse en ten Noorden Juffrouw Le Bleu, waar dich contant twaalf gulden thien stuijvers. Een stucke lant genaamt de Warrekamp, groot 500 roeden, be lent ten Oosten de Heerewech, ten Zuijden Cornelis Harmensz weduwe ten Westen en ten Noorden de Wildernisse, waardich contant twaalf gulden thien stuijvers. Een stucke lant genaamt 't Wijcker weijtje, groot een morgen 574 roeden, belent ten Oosten de Heer van Cabauw, ten Zuijden een lijwech, ten Westen Paulus Dircksz Schencker en ten Noor den een wateringh, waardich contant tweehondert gulden. Afbeelding 4 Detail van geaquarelleerde pentekening door Joannes Leupeni- us 1682-1687 (in bezit van het Archief Burgerweeshuis Amster dam). Historisch Topografische Atlas Gemeente Archief Amsterdam. Een stucke lant genaamt de Ouweven, groot een morgen 433 roeden, belent ten Oosten Leendert Jans weduwe, ten Zuijden Sijmon Cornelisz, ten Westen 't navolgende stuck en ten Noor den d'Dijck, waardich contant hondertvijfentwintig gulden. Een stucke lant genaamt de groote ouwe Ven, groot twee mor gen 57 roeden, belent ten Oosten de voorgaande Ven, ten Zuij den Cornelis Jansz Grieties erfgenamen, ten Westen Juffrouw Le Bleu en ten Noorden de Zuijtdijck, waardich contant twee hondert gulden. Een croft genaamt de Elsweijt, groot een morgen en 5 roeden, belent ten Oosten Arien Cappelman, ten Zuijden Arien Gerritsz, ten Westen Guurtie Cornelis en ten Noorden een lijwech, waar dich contant hondertvijftich gulden. Een stucke lant genaamt de Rijn, groot drie morgen 254 roeden, belent ten Oosten de Banscheijding van Limmen, ten Zuijd- westen en Noorden een wateringh, waardich contant driehon- dert gulden. En eijndelijk een stucke lant genaamt de Limmercroft en 't Hoogje, groot omtrent een morgen 300 roeden, belent ten Oosten de Limmer lijwech, ten Zuijden de Molewerff, ten Westen een lijwech en ten Noorden Cornelis Claesz cum socio, waardich contant de somma van vijftich gulden" 29). Mr. Willem Gaeff Erfgenaam van dit alles en nog veel meer op allerlei plaatsen in Holland gelegen goederen was de jongste en reeds eerder ver melde broer Mr. Wilhelmus, of Mr. Willem Gaeff. Deze man had tevoren al geërfd alle bezit van zijn oom van moederszijde Mr. Hillebrant van Rinnegum Jansz. Ook was zijn oudoom Mr. Wil lem van der Meer, die bij zijn testament voor notaris A.C. Heemskerck op 26 november 1643 aan de neef o.a. alvast zowel een Corpus Iuris Civilis 30) als een Corpus luris Canonici 3i) ver maakt had, een aanwijzing, dat het drietal zich met de rechtspraktijk heeft ingelaten. Baccitm 8

Jaarboek Oud Castricum | 1987 | | pagina 8