25 De heren P. Dorreboom en J.M. Vecht zijn benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. 26 Hans van der Graaf en Monica Westera, twee fervente pa rachutespringers, dalen af per parachute bij het gemeente huis om elkaar het ja-woord te geven. 27 Aad Castricum stopt met zijn slagerij aan de Breedeweg. De zaak is daar 34 jaar gevestigd. OKTOBER 6 Honderd jaar geleden kreeg Lambertus van Benthem ver gunning om een doorrijstal te bouwen bij zijn café thans „De Blauwe Stoep" geheten. De werkgroep Oud-Castricum doet een oproep om een ge schikte bestemming te vinden voor dit leegstaande pandje. 10 De heer C.J. van der Himst ontvangt de eremedaille in zil ver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. 11 Officiële opening van de nieuwe accommodatie van de Castricumse Rugbyclub op het sportpark Wouterland. De club was 14 jaar aan de Duinenboschweg gevestigd. 17 Rugby-interland Nederland-Zweden voor dames en heren gespeeld op het sportpark Wouterland. 25 Officiële opening van het clubgebouwtje van de Amateur- tuindersvereniging Castricum op het tuincomplex „De Bloemen". 31 Julia Wennekes neemt afscheid als tijdelijke beroepskracht van de gemeenschapsraad en Lian Smaal doet haar intrede. NOVEMBER 1 De schaakvereniging Castricum bestaat 60 jaar. 1 Manifestatie in dorpshuis „De Kern" over het onderwerp „Bouwen en Vrouwen" door de stichting Vrouwen in Beweging. 1 Reünie ter gelegenheid van het derde lustrum van het Bonhoeffercollege. 3 Presentatie van het negende jaarboekje van de Werkgroep Oud-Castricum aan burgemeester Schouwenaar. 4 De heer Henk Heideman overhandigt een exemplaar van zijn nieuwe fotoboek over „De Duinkant" aan de 98-jarige Castricummer J. Beentjes. DECEMBER 12 Afscheidsbijeenkomst van de heer Gerrit Beentjes wegens pensionering bij de dienst gemeentewerken. 18 Eerste sleuteluitreiking voor appartementen in Geesterduin II door wethouder mevrouw M.J. Postelmans-Blankemeijer. 21 Kerstsamenzang in de Pancratiuskerk, georganiseerd door de muziekvereniging Emergo. 21 Opening door wethouder J. Postma van een kerstten toonstelling van de vereniging Perspectief in de oude Duinrandschool. C.G. Bakker-van der Wolff N.A. Kaan 51

Jaarboek Oud Castricum | 1987 | | pagina 51