MEI JULI 1 Het Nieuwsblad voor Castricum is niet langer eigendom van de plaatselijke Drukkerij Boesenkool maar van de B.V. Noorderpers in Hoorn en is verhuisd naar een kantoor aan de Van Egmondstraat. 6 De Federatieve Vrouwenraad heeft besloten tot opheffing over te gaan. 13 Start van omvangrijke rioleringswerken in de Dorpsstraat. Tot 4 juli wordt het doorgaand verkeer omgeleid. 17 Lentebeurs van de plaatselijke middenstand in sporthal De Bloemen door burgemeester Schouwenaar geopend. 23 In het bejaardencentrum De Boogaert werd door de aanne merscombinatie Geestbouw het geheel opgeknapte tuin huisje van kapitein Rommel officieel overgedragen. De we duwe van kapitein Rommel knipte het roze lint door dat de toegang symbolisch afsloot. 24 Heropening van de scoutinghut El Cabana van de St. Clara- groep aan de Vondelstraat. Het onderkomen was in okto ber 1985 vrijwel geheel door brand verwoest. 29 H. Sterken is benoemd tot gemeentesekretaris als opvolger van W.R de Kam. JUNI 7 Tien leden van de Schaatstrainingsgroep leggen een esta fetteloop rond het IJsselmeer af in de tijd van 23 uur, 5 mi nuten en 57 seconden. Mevrouw Fanny Blankers-Koen loste het startschot. Voor de Stichting Wereldkinderen wordt ruim f 11.000,- bij een gefietst. 7 Start van een feestweek ter gelegenheid van het 75 jarig bestaan van de Pancratiuskerk. 11 Het nieuwe restaurant op het strandplateau „De Kim" geopend. 14 Veel bezoekers bij de Castricumse Kunstmarkt, georgani seerd door het Creativiteitscentrum Cras. 19 Stemming over het ruilverkavelingsplan Limmen-Heiloo. Een grote meerderheid van de stemgerechtigden stemt voor het plan, dat grote veranderingen in het agrarisch ge bied kan veroorzaken. 21 Een mini-WK voetbaltournooi, waartoe het initiatief werd genomen door het Bonhoeffercollege heeft f 50.000,- aan sponsorgelden opgeleverd voor de slachtoffers van de aardbevingsramp in Mexico. 21 Het vernieuwde kantoorgebouw van de Nutsspaarbank aan de Torenstraat heropend door burgemeester Schouwenaar. 26 Nadat een inspraakprocedure is doorlopen heeft de ge meenteraad de uitgangspunten voor de herinrichting van de Dorpsstraat vastgesteld. De weg wordt 6 meter breed en krijgt een asfaltverharding. In 1988 zal met de werkzaam heden worden aangevangen. 27 Bij de gemeente wordt afscheid genomen van A. Plug, chef financiën, die met ingang van 1 augustus is benoemd tot gemeentesekretaris van Limmen. 3 In de tuin van de ouderlijke woning aan het Tulpenveld trof de 8-jarige Rik Sentveld een zeldzame gele mol aan en heeft het dier aan bezoekerscentrum De Hoep geschonken. 3 Rinze Zwalua (16) en Casper Bloos (15) hebben het record dakzitten verbeterd door 55 uur op het dak van een Itali aans restaurant in Bakkum te blijven zitten. 9 Emeritus-pastoor W.G. Minnebo op 85-jarige leeftijd overleden. 15 In Leusden is overleden David Johannes Menno Asse Braa- kenburg van Backum in de ouderdom van 71 jaar. Hij was de 24e ambachtsheer van Bakkum, een titel die binnen de familie wordt overgedragen. AUGUSTUS 1 Leden van de Castricumse Reddingsbrigade hebben twee kinderen uit een mui gered. 16 De Castricumse speerwerpster Ingrid Lammertsma stelt het Nederlands record speerwerpen scherper met een worp van 58 meter en 86 centimeter. 23 Grote manifestatie voor werkloze jongeren op het Bakkerspleintje. 27 Aan Bertus Beentjes, die al vijftig jaar in Castricum met groenten vent, is de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. 30 Open dag van de Ned. Volksuniversiteit afd. Castricum. Ruim 800 mensen hebben zich voor cursussen ingeschreven. SEPTEMBER 7 Burgemeester Schouwenaar opent het nieuwe clubgebouw van de Rijvereniging Starrenburg. 10 De heer L.H. Scholten ontvangt de pauselijke onderschei ding Pro Ecclecia et Pontifice. 13 In het gemeentehuis wordt door wethouder Postma de ten toonstelling „Honderden ogen zagen een model" geopend. Het betreft allemaal werk waarin het model Truus Trom- pert vereeuwigd werd. 18 Mevrouw M.M. Henstra van de Juliana van Stolbergschool 25 jaar in het onderwijs werkzaam. 19 Installatie van de emancipatiecommissie door wethouder Postma. 19 Wijkverpleegster zr. M. Weel neemt afscheid van de Kruisvereniging. 19 Twaalf authentieke postkoetsen doen Castricum aan. Het betrof een tocht van Groningen naar Leiden ter ere van het 100-jarig bestaan van de Leidse Drie Oktobervereniging. 20 Verschillende aktiviteiten worden georganiseerd in het ka der van de landelijke Vredesweek, waaronder een lezing van prof. Goudzwaard.

Jaarboek Oud Castricum | 1987 | | pagina 50