Kroniek 1986 van de gemeente Castricum JANUARI 1 Castricum telt 22.815 inwoners, 82 meer dan op 1 januari 1985. 5 Opening van het uitgebreide clubgebouwtje van de Kenne- mer IJsbaan door de voorzitter K. van der Molen. 11 Ter gelegenheid van het 15e seizoen van de plaatselijke Carnavalsvereniging wordt een 15-jarige kastanje aan het gemeentebestuur geschonken, die geplant wordt bij het gemeentehuis. 17 Cees de Ruijter treedt uit de CDA-fraktie van de gemeente raad en zal als onafhankelijk raadslid de raadsperiode voltooien. 17 Installatie van mr. J.M. Schouwenaar als burgemeester van Castricum. 21 Ter gelegenheid van zijn 40-jarig ambtsjubileum ontvangt de heer Th. Hopman uit handen van de burgemeester de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. 24 Kindertehuis St. Antonius neemt na een 28-jarige dienst verband afscheid van mevrouw M.L.E.P. Nijst. 25 Mevrouw Van Deelen-Klopman overleden. Zij was weduwe van de plaatselijke historicus Derk van Deelen en was ook zelf zeer aktief op dat gebied. 27 Cees de Ruijter richt een nieuwe plaatselijke partij op ge naamd „Castricum Aktief", waarmee aan de komende ver kiezingen zal worden deelgenomen. FEBRUARI 1 Het 121/2-jarig bestaan van het zwembad „De Witte Brug" wordt gevierd met een jubileum-feestweek. 6 Burgemeester Schouwenaar slaat de eerste paal voor de woningbouw in het plan Geesterduin II. 8 Omvangrijke carnavalsoptocht van de Carnavalsvereniging De Windtrappers. 22 Een groot deel van het niet meer in gebruik zijnde pavil joen Hoge Steeg van het Provinciaal ziekenhuis Duin en Bosch uitgebrand. 28 De gemeenteraad besluit tot instelling van een emancipa tiecommissie. MAART 19 Verkiezingen voor de gemeenteraad: CDA 6 zetels; PvdA/PPR 5 zetels (-1); WD 5 zetels (-1); D'66 1 zetel; Castricum Aktief 2 zetels 2). 21 Eerste team van de Schaakvereniging Castricum gepromo veerd naar de hoogste klasse (promotieklasse). 22 Openbare schaaksimultaan georganiseerd door de schaak club Castricum met de bekende internationaal meester Th. van Scheltinga. 27 Bestemmingsplan De Zanderij door de gemeenteraad vast gesteld. De tankmuur langs de toegangsweg naar de be graafplaats Onderlangs is in het plan opgenomen met de bedoeling de muur te behouden als symbool van de strijd tegen het fascisme. 27 De gemeenteraad besluit tot afstoting van het tennis- en squash-complex „De Bloemenbaan" aan Holland Sport Expl. B.V. De Stichting Tennispark Noord-End, eigenaar van het complex wordt ontbonden. 28 Start van een grote aktie van het Bon hoef fercollege om geld in te zamelen voor de slachtoffers van een aardbe vingsramp in Mexico. APRIL 10 150 leerlingen van 13 basisscholen planten bomen in de nieuwbouwwijk Kooiweg-Noord. 16 A. van Veen ontvangt de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau vanwege zijn 40-jarig dienstverband bij de Ned. Middenstandsbank N.V. 24 Afscheid wordt genomen van wethouder drs. Th. Rinkel en de raadsleden H. Veldt (CDA), Chr. van der Hoeven, J. Bij- lenga, A. van Neure (PvdA/PPR), J. Korthouwer, J. Stevens, F. Emmaneel en mevrouw C. Bos (WD), die in de nieuw gekozen raad niet zullen terugkeren. 24 Bakkerij Brakenhoff thans gevestigd in de Burg. Mooijstraat bestaat als familiebedrijf 150 jaar! 26 Het eerste team van de korfbalvereniging Helios is kam pioen geworden. 29 De heren Chr. Hollaender, G. van Dongen, H. Mozes en drs. H. Kooter zijn Officier in de Orde van Oranje-Nassau geworden. Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: de heren L. den Nieuwenboer en J. Willems. Aan de heer N. Leeflang is de zilveren eremedaille verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. 29 Eerste bijeenkomst van de raad in de nieuwe samenstel ling. Tot wethouders worden gekozen mevrouw M.J. Postelmans-Blankemeijer (WD), de heer J. Postma (PvdA/PPR) en de heer H. Wokke (CDA). 49

Jaarboek Oud Castricum | 1987 | | pagina 49