Werkgroep Oud-Castricum bestaat 20 jaar Op 16 mei 1967 werd de werkgroep Oud-Castricum opgericht. Naar aanleiding van deze heuglijke gebeurtenis werd door Oud- Castricum van 27 april tot 14 mei j.1. een tentoonstelling ingericht in de Openbare Bibliotheek. Bij gelegenheid van de opening van deze tentoonstelling schetste de voorzitter van de stichting „Werk groep Oud-Castricum" de heer G. van Geenhuizen de 20 jaren van haar bestaan. De redaktie van het jaarboekje heeft gemeend deze toespraak in zijn geheel als inleiding van het 10e jaarboekje hier op te nemen: „20 Jaar Werkgroep Oud-Castricum of Oud-Castricum om maar eens de korte naam te gebruiken, waaronder iedereen ons kent. We hebben in die 20 jaar rondom ons vele oudheidkundige vereni gingen zien ontstaan en ik vind dat wij als twintigjarige vereniging toch wel echt de kinderschoenen zijn ontgroeid, volwassen zijn ge worden en ons bestaansrecht hebben bewezen. De Werkgroep Oud-Castricum is ontstaan ten tijde van de grote uit breidingen van ons dorp. Vooral bij het bouwrijp maken van de wijk Molendijk trok het de aandacht van amateurarcheologen, dat er allerlei aardewerkscherven van zeer hoge ouderdom in de grond zaten. Voor de ingewijden: Fries aardewerk vanuit het begin van onze jaartelling met hier en daar een stukje Romeins aardewerk. De meeste van deze vondsten werden afgeleverd bij de in Castricum zeer bekende amateurarcheoloog Derk van Deelen, die ook al sa men met zijn vrouw zijn zoon en zijn vriend Arie Schermer uit Schoorl belangrijke oudheidkundige vondsten in het duinterrein van Castricum nabij het infiltratiegebied had gedaan. Samen met een aantal anderen richtte de heer Van Deelen op 16 mei 1967 de Werkgroep Oud-Castricum op met als eerste voorzitter de heer Klaas Veldt, in het politieke- en verenigingsleven van Castricum geen onbekende. Namen uit de oprichtingsvergadering als Korten- oever, Krist, Kaan en Mooij komen vandaag de dag nog voor in de werkgroep. De heren Van Deelen, Steeman en Veldt, Oud- Castricummers van het eerste uur zijn helaas overleden. De vergaderingen van de werkgroep werden altijd gehouden op de zolder van het oude raadhuis aan de Dorpsstraat, een zolder die tevens depot was van alle vondsten en spullen die de werkgroep kreeg of zelf gevonden had. De eerste keer dat de jonge werkgroep echt naar buiten trad was met een tentoonstelling in de aula van de Juliana van Stolberg- school. Deze tentoonstelling „Castricum vroeger en nu" trok veel belangstelling.

Jaarboek Oud Castricum | 1987 | | pagina 2