Het hoofd van het distributiekantoor en aktief verzetsman H. Nielen wordt loko-burgemeester. Op 10 december 1945 volgt dienst benoeming tot burgemeester van Heemskerk. Op 16 november 1945 wordt de eerste na-oorlogse burge meester benoemd: de heer C.F. Smeets. Het bestuur van de gemeente wordt gevormd door de burge meester en één wethouder, de heer Hellinga. Een nieuw gekozen gemeenteraad komt op 3 september 1946 voor het eerst bijeen. De heren P. de Vries en G. Meijer worden tot wethouder gekozen. Voor Castricum en haar inwoners breekt een nieuwe periode aan. N.A. Kaan Afbeelding 6 Aftocht van de Duitsers door de Dorpsstraat Castricum na de oorlog Op 3 mei 1945 wordt een commissie van samenwerking geïnstalleerd, waarin alle illegale organisaties zijn vertegenwoordigd. Deze commissie bestaat in Castricum uit 5 personen. Dr. H.J. v. Nievelt wordt gekozen als voorzitter, de heer Tj. van Eik als sekretaris. De andere leden zijn de heren J.C. Blom, C. van der Kaay en J. Rozing. Deze commissie fungeert als advies-commissie voor de waarnemend burgemeester van Castricum, de heer J.J. Nieu- wenhuizen, burgemeester van Limmen. Bronnen - Archief van de gemeente Castricum - Mondelinge en schriftelijke informatie van de heer G. van Weel, secretaris van de afdeling Midden-Kennemerland van de Vereniging van Oud-illegale Werkers - Informatie van vele plaatsgenoten en oud-plaatsgenoten. In memoriam Nicolaas Veldt Op 16 april 1985 is op 83-jarige leeftijd Nicolaas Veldt overleden. Met het overlijden van de heer Veldt verliest de werk groep Oud-Castricum een hooggewaardeerd lid. die ge durende vele jaren zijn steun aan de werkgroep heeft ver leend. De heer Veldt heeft vanaf de oprichting van de werkgroep in 1967 tot 1974 het voorzitterschap bekleed. Nimmer tevergeefs werd op hem een beroep gedaan. De doelstellingen van de werkgroep gingen hem zeer ter harte. Voor Castricum heeft de heer Veldt grote verdiensten gehad. Vanaf 1946 tot 1966 was hij lid van de gemeenteraad en van 1953 tot 1966 wethouder. Hij was betrokken bij de oprichting van de parochie Maria ten Hemelopneming in Bakkum en gedurende 14 jaren secretaris penningmeester. Verder was Veldt o.a. bestuurslid en voorzitter van het bejaardencentrum De Boogaert en pol dermeester van de Castricummerpolder. Zijn persoonlijkheid dwong allerwegen respect af. De werkgroep beschouwt het als een voorrecht dat hij als voorzitter heeft willen optreden. Ook die functie heeft hij vervuld vanuit zijn oprechte belangstelling voor de Castricumse gemeenschap. Velen met de werkgroep Oud-Castricum zullen zich Klaas Veldt met grote waardering en genegenheid blijven herinneren.

Jaarboek Oud Castricum | 1985 | | pagina 7