24 Met een worp in een basketbalnet bezegelde wethouder H.P. Wokke officieel de ingebruikname van de renovatie werken in de wijk rond de H. van Ginhovenstraat. 25 Afscheidsreceptie van de strandexploitanten Thijs, Alie en Niek Bakker. Meer dan 60 jaar werd een strandpaviljoen door de familie Bakker geexploiteerd. 26 Opening van een winkel in tweedehandsgoederen van de Stichting Castricum helpt Muttathara. JUNI 4 De Mobiele Eenheid heeft de boerderij Zeeveld, die ge kraakt was door de kunstschilder Dirk van der Molen, ont ruimd. Het ligt in de bedoeling in de boerderij een meditatie centrum van de stichting Jan 17 te vestigen. 5 Voorzitter H.J. Nootebos van de woningbouwvereniging St. Joseph slaat officieel de eerste paal voor de bouw van 54 woningwetwoningen in de wijk Kooiweg-Noord. 13 Jubileumconcert van de Castricumse Oratoriumvereniging met een uitvoering van "Die Schöpfung" van Joseph Haydn. De vereniging bestaat vijftien jaar. JULI 1 Drie mijnen door de mijnopruimingsdienst van de Marine tot ontploffing gebracht. 3 Fietstocht rond het IJsselmeer door leerlingen van het Bon- hoeffercollege om geld in te zamelen voor Derde Wereldkinderen. 4 Wielerronde de Dubbele Lus van Castricum gewonnen door Jan de Nijs. 10 De direkteur gemeentewerken de heer F.A. van Wijk slaat de eerste paal voor de bouw van 46 woningen in het bouw plan Het Strengh van de Stichting Eigen Woningbezit. 12 Eerste zomeravondbraderie in de dorpskern druk bezocht. 15 Kortebaandraverij in de Dorpsstraat. AUGUSTUS 20 Emeritus predikant van de Gereformeerde Gemeente dr. Boelens op 66-jarige leeftijd overleden. 30 Door de Mobiele Eenheid is een gekraakt pand aan de Dorpsstraat ontruimd. SEPTEMBER 1 Het Creativiteitscentrum organiseert een grote kunstmarkt. 4 Pastor Th.G. Brandsen overleden. Hij is bijna 23 jaar aan de parochie Maria ten Hemelopneming te Bakkum verbonden geweest. 9 Afscheidsdienst voor ds. C.H. Bijl in de aula van het Bonhoeffercollege. Ds. Bijl is beroepen in de gemeente Haarlem, na 12 jaar pre dikant te zijn geweest van de Nederlands Hervormde Gemeente. 24 Huize "De Boogaert" bestaat twintig jaar. Penningmeester J.W. Schouten ontvangt de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia Et Pontifice. 26 Afscheid van G.J. Korrelboom als direkteur van de J.P. Thijsse-scholengemeenschap. Tot zijn opvolger is benoemd de heer P.J. de Haas. OKTOBER 1 Dorpshuis De Kern is door de gemeente overgedragen aan een stichting tot beheer van De Kern. 1 Mevr. A.M. Emous viert haar honderdste verjaardag in het bejaardencentrum De Santmark. 10 Tienjarig bestaan van jongerencentrum De Bakkerij. Diver se festiviteiten worden georganiseerd. 27 Een Informatiemarkt in het winkelcentrum Geesterduin besluit een aktieweek tegen het racisme, georganiseerd door een werkgroep uit de verschillende politieke partijen. NOVEMBER 1 Benoemd tot basis-pastor voor Castricum en Bakkum Th.V. Klawer. 6 Afscheidsreceptie van C.J. Theissling hoofd personeelsza ken van de gemeente, na een ruim 40-jarig dienstverband. 14 Een agressieve kraai in het duingebied valt mensen aan. 21 Mevr. M.J. Postelmans-Blankemeyer treedt af als wethouder en als raadslid wegens interne problemen in de V.V.D. fractie. 26 Nieuw apotheekgebouw aan de Geesterduinweg in gebruik genomen. 27 Aan de voorgevel van het gemeentehuis wordt een gemeen tewapen bevestigd dat is geschonken door het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch en aldaar ook is gemaakt. 30 De heer J. Joosse is het ere-burgerschap van de gemeente Castricum toegekend uit waardering voor zijn vele maat schappelijke verdiensten. DECEMBER 15 Huldiging door Kon.Ned. Motorrijdersvereniging van Hans Spaan wegens diens kampioenschap van Nederland in de 80 cc klasse. 16 Concert bij kaarslicht in de Ned. Hervormde Kerk van het English Baroque Choir. 23 Kerstsamenzang in de Pancratiuskerk m.m.v. Paula Schram, sopraan; Jan Boogers, orgel; koperensemble van muziekve reniging Emergo; Klein Koor Castricum en de muziekschool. Ontwerp en druk: K. Boesenkool en Zoon 56

Jaarboek Oud Castricum | 1985 | | pagina 56