Kroniek 1984 van de gemeente Castricum JANUARI 1 Inwonertal van Castricum is gestegen met 99 inwoners en bedraagt thans 22.724. 2 Na 45 dienstjaren heeft de heer Henk Schram gebruik ge maakt van de VUT-regeling en zijn dienstverband bij de fir ma Steeman beëindigd. 12 Wethouder H.P. Wokke stelt officieel het gemeentelijk depot voor chemisch afval in gebruik. 20 Opening van de eerste expositie van beeldende kunst in het raadhuis door burgemeester Gmelich Meijling. De eerste expositie omvat een selectie van schilderijen wel ke Lide Tulp aan de gemeente Castricum schonk. 24 De heer H.T. Schut komt bij een brand in zijn woning aan de Prinses Beatrixstraat tengevolge van de sterke rookont wikkeling om het leven. 25 Overvloedige sneeuwval, waardoor veel auto's in de sneeuw blijven steken. FEBRUARI 3 Opening van een tweedaagse vrouwenmanifestatie in het dorpshuis De kern, door Ina Kakes lid van de landelijke Emancipatieraad. 3 De heer G. Admiraal neemt na een 39-jarig dienstverband bij het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch afscheid en wordt onderscheiden met de ere-medaille in goud, verbon den aan de orde van Oranje Nassau. 6 Plotseling overlijdt de huisarts mevrouw G. van Leesten-Kolthoff. 9 Fakkeloptocht door Castricum van de werkgroep Vrouwen voor Vrede. 10 Nieuwbouw Henricus-mavo officieel geopend door de heer H. Vervoort. Tevens wordt het dertig-jarig bestaan gevierd met een "open huis". 17 Afscheidsreceptie van A.G. Duin na een 35-jarige loopbaan bij de dienst gemeentewerken. 24 De voorzitter van de woningbouwvereniging St. Joseph overhandigt de eerste sleutels van het bouwplan voor 33 woningen aan de Koekoeksbloem. MAART 3 Grote Carnavalsoptocht met niet minder dan 6 muziekkorp sen trekt door Castricum. 12 Tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de E.H.B.O. nemen voorzitter K. van Staveren, mevrouw C. Schefferlie afscheid en worden tot ere-leden benoemd. 15 Werkbezoek Commissaris van de Koningin drs. R. de Wit aan de gemeente Castricum. 17 Viering 12'/2-jarig jubileum volksdansvereniging Igram met reünie. 24 Officiële ingebruikneming van diverse recreatieve voorzie ningen in het zwembad De Witte Brug door een afdaling van wethouder Wokke van de nieuwe 32 meter lange glijbaan. 24 Viering dertig jarig bestaan van de afdeling Bakkum van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie. 28 Schaakteam van leerlingen van de basisschool "De Kande laar" kampioen van Noord-Holland. 29 Gemeenteraad akkoord met een omstreden bouwplan voor 62 woningen tussen de Brink en de Ruiterweg. APRIL 1 Receptie ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van de heer F A. van Wijk direkteur van gemeentewerken. 5 Tijdens de jaarvergadering van de R.K. Bond van Ouderen neemt mevrouw Woordman afscheid als voorzitster. 17 De heer G. Uiterwijk Winkel neemt afscheid van het PEN na een 37-jarig dienstverband. 30 De heer T.M. Polak penningmeester van de woningbouwve reniging Goed Wonen en de heer H. Stegeman werkzaam bij het ministerie van financiën ontvangen een koninklijke onderscheiding. MEI 2 Jonkheer F.A.G. Gevers op 93-jarige leeftijd overleden. 3 Overdracht aan de gemeente door de Rotaryclub Castri- cum/Limmen/Akersloot van een bronzen plaquette ter aan vulling van het monument voor de gevallenen. 3 Project van 33 woningwetwoningen aan de Koekoeksbloem opgeleverd. Een blokje van acht woningen is gebouwd door leerlingen van de Stichting Vakopleiding. 7 Stiltewacht voor het gemeentehuis in het kader van de Vredesaktieweek. 17 Wethouder H.P. Wokke geeft het startsein voor de bouw van 27 halfvrijstaande en vrijstaande woningen in de wijk Kooiweg-Noord. 19 Heropening van de vernieuwde Wereldwinkel aan de Henri Schuytstraat door Frans van Dusschoten. 23 Viering 75-jarig bestaan van het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch. Opening van het nieuwbouw van het zieken huis door commissaris der Koningin drs. R. de Wit. 24 De gemeenteraad besluit om het plan voor zes bejaarden woningen aan de Bremlaan, ondanks veel bezwaren van de bewoners, toch door te zetten. 55

Jaarboek Oud Castricum | 1985 | | pagina 55