JUNI 3 Ter gelegenheid van zijn afscheid is aan de adjunct-direk- teur van het PWN ir. H. Veenendaal door de Commissa ris van de Koningin de onderscheiding officier in de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. 5 Het fanfarekorps Emergo uitkomende in de afdeling Uit muntendheid wint een eerste prijs bij een concours in As sendelft. 10 Het voormalig kantoor van de gemeente en het vroegere oude-mannenhuis gekraakt door een groep jongeren. JULI 6 De wielerronde „De Dubbele Lus" vormt de proloog van een groot aantal zomerevenementen, waaronder vijf bra derieavonden, wedstrijden ringsteken, strandloop, para chutespringen, kortebaandraverij enz. 8 Op 84-jarige leeftijd overleden Dirk Stuifbergen, beter be kend als Dirk van Antje. 18 Met de sloop van de voormalige Pius-X school aan de Alk- maarderstraatweg is begonnen. Op deze plaats zullen 42 premie-A-appartementen verrijzen. AUGUSTUS 20 De dertiende rommelmarkt van het jongerencentrum De Bakkerij. 22 Start van de feestweek ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het zwembad De Witte Brug. Loco-burge meester Wokke stijgt op met een heteluchtballon. 23 De eerste gegadigde voor een woning heeft de eerste paal geslagen voor het complex van 42 woningen op het terrein van de Pius-X aan de Alkmaarderstraatweg. SEPTEMBER 1 Receptie t.g.v. viering 15-jarig bestaan Castricumse Rugby Club. 7 De heer C. G. Bodewes oud-hoofd Cunera-school en ac tief op vele terreinen binnen de plaatselijke gemeen schap op 75-jarige leeftijd overleden. 7 A. Theissling 25 jaar in gemeentedienst. 9 Th. Teiwes lid van verdienste van de E.H.B.O. afd. Castri- cum overleden. 10 Wethouder mevrouw Postelmans-Blankemeijer opent de nieuwe dansschool van Peter Verbiest, ondergebracht in de voormalige garage Lute aan de Dorpsstraat. 17 Op 61-jarige leeftijd overlijdt pater Fr. v. Dinteren. 20 Aan 35 vrijwillige brandweerlieden wordt door de burge meester de bronzen vrijwilligersmedaille uitgereikt. 22 Burgemeester J. C. Gmelich Meijling opent de woonvoor ziening voor volwassenen „De Weid". 50 29 De gemeenteraad aanvaardt een motie van wantrouwen tegen wethouder C. van der Hoeven, nadat de fractie van PvdA/PPR bepaalde belastingverhogingen afwees. OKTOBER 14 Wethouder C. van der Hoeven stapt op wegens de ontstane politieke crisis, waarmede een eind komt aan het afspie gelingscollege van CDA, VVD en PvdA. 14 Wethouder mevrouw Postelmans-Blankemeijer geeft of ficieel het startsein voor de uitvoering van het bouwplan Beverwijkerstraatweg. 20 De raad besluit het gedeelte van de Alkmaarderstraatweg tussen de Kon. Wilhelminalaan en de Pr. Beatrixstraat voortaan de naam Dorpsstraat te geven omdat dit wegge deelte feitelijk een verlenging is van de oude Dorpsstraat. De bewoners zijn het er bepaald niet mee eens. 27 De heer A. Martens (CDA) wordt door de raad gekozen als wethouder ter opvolging van wethouder C. van der Hoeven. 29 Door parochianen aan de Pancratiuskerk geschonken klokken genaamd „Clements" „Maria" en „Gabrielle" worden feestelijk ingeluid. 29 Vredesoptocht in Castricum voorafgaande aan de grote Vredesdemonstratie in Den Haag. 31 Ds P. J. de Geeter veertig jaar predikant. NOVEMBER 1 Demonstratieve bijeenkomst in Geesterhage van ruim 400 ambtenaren tegen de plannen van de regering om een salariskorting door te voeren. 5 Officiële opening van de nieuwe behuizing van het Crea tiviteitscentrum Castricum in de voormalige Gerardus- school door ex-wethouder C. van der Hoeven. 12 Brand in een deel van paviljoen Koningsduin van het pro vinciaal ziekenhuis Duin en Bosch. Schade 1 miljoen. 14 Presentatie van het jaarboekje 1983 van de werkgroep Oud-Castricum. Het eerste exemplaar wordt overhandigd aan de voorzitter van het kerkbestuur van de Pancratius- parochie omdat het hoofdartikel aan de geschiedenis van deze parochie is gewijd. 18 Expositie „Veiligheid in en om huis", ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Kruisvereniging Castricum, geopend door de burgemeester. Voorzitter Joosse en se cretaris/penningmeester Schutter ontvangen de gouden penning van de Prov. Kruisvereniging. 30 De heer C. J. Admiraal heeft na een 36-jarig dienstver band afscheid genomen van de gemeentelijke plantsoe nendienst.

Jaarboek Oud Castricum | 1984 | | pagina 50