Kroniek 1983 van de gemeente Castricum JANUARI 5 le Nieuwjaarsreceptie in het nieuwe gemeentehuis. 6 De groep Castricum van de Rijkspolitie betrekt het voor malig pand van de dienst gemeentewerken aan de Brink. 15 De oud-wethouder V. G. N. Ritzer opent de nieuwe behui zing van de muziekschool in het voormalig raadhuis aan de Dorpsstraat. 21 De heer D. van Dorp gezagvoerder van de fa. Wijsmuller wordt Ridder in de Orde van Oranje Nassau. 21 In de avonduren wordt de heer L. J. Snijders in de deur opening van zijn woning neergeschoten. De politie start een groot onderzoek naar deze moord, die veel opschud ding veroorzaakt. FEBRUARI 3 Castricumse vrouwenorganisaties organiseren een ma nifestatie met o.a. een informatiemarkt en een tentoon stelling in De Kern. 6 De plaatselijke stichting „Help de Polen" heeft zijn derde transport hulpgoederen afgeleverd in Lagow. 7 In het T.V. programma „Opsporing verzocht" worden tips gevraagd met betrekking tot de moord op de heer Snij ders. 12 Grote Carnavalsoptocht van de Carnavalsvereniging „De Windtrappers". 22 In de openbare lagere school De Windroos is brand uit gebroken. Schade ongeveer f 70.000,-. Een brandweer man raakt tijdens de blussingswerkzaamheden gewond. 23 Oud-wethouder P. F. Janzen komt om het leven tengevol ge van een ongeval op de spoorwegovergang Oranjelaan /Van Haerlemlaan. 24 De moord op de heer L. J. Snijders opgelost. De politie heeft een aantal arrestaties verricht. MAART 7 De heer Q. de Ruijter schrijver van o.a. het boek „Schip pers van het Stet" op 74-jarige leeftijd overleden. 13 De Regionale Omroepstichting (ROS) zendt de Castri cumse film „Tussen Strand en Polderland" uit. In totaal worden 5 televisieprogramma's over de regio verzorgd. 17 Mevrouw Nijst directrice van het St. Antonius kinderhuis in Bakkum herdenkt haar zilveren jubileum. 19 Lustrumconcert van de muziekschool in verband met de viering van het twintigjarig bestaan. 23 Boukje Riethorst viert haar zilveren jubileum als leidster van de Juliette Lowgroep. APRIL 11 Opening van het nieuwe gebouw van de agrarische school Noord-Kennemerland door Minister Braks. 13 Receptie ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van Sportclub Castricum. 23 Boerderij Zeeveld door kunstenaar Dirk van der Molen en echtgenote gekraakt. 28 Tijdens de raadsvergadering wordt officieel afscheid ge nomen van de fractievoorzitter van de VVD de heer R. Koppenberg, in verband met zijn vertrek uit de gemeente. 29 Opening van het nieuwe P.W.N. bezoekerscentrum De Hoep aan de Zeeweg. 30 Ir. G. H. A. Hoogenboom voorzitter van de stuurgroep ver keer en vervoer van het ministerie van Verkeer en Water staat en oud-lid van de gemeenteraad van Castricum is benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. MEI 1 Officiële bijeenkomst ter gelegenheid van de gereedko ming van de uitbreiding en vernieuwing van het uitvaart centrum op Onderlangs. 10 Filterfabriek „Golden Super" gelegen op een binnenter rein aan de Mient geheel uitgebrand. 11 Open huis t.g.v. de heropening van de voor het onder brengen van het kleuteronderwijs verbouwde Molenweid- school. 12 Een onverwachte storm op Hemelvaartsdag zorgt voor flinke schade tengevolge van omgewaaide bomen. 20 Wethouder mevrouw M. J. Postelmans-Blankemeijer slaat de eerste paal voor een bouwplan voor 33 woningen van de woningbouwvereniging St. Jozef aan de Koe koeksbloem. 24 P. J. v.d. Park en W. H. Revers, voorzitter en secretaris van het bestuur van Charitas van de Pancratiusparochie ontvangen de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. 29 Mevrouw Klooster, 25 jaar kosteres van de Ned. Hervorm de kerk. 49

Jaarboek Oud Castricum | 1984 | | pagina 49