Veel verenigingen maakten gebruik van De Rustende Jager maar het toneel werd kennelijk toch niet zo erg vaak gebruikt. Zus Kuys weet nog dat het toneel als kamer was verhuurd en de huurder bij uitvoeringen even plaats moest maken. Na een periode tussen 1920 en 1928 waarin De Rustende Jager niet minder dan zes verschillende eigenaren had, kwam de zaak in handen van Libert Eggers, die er zo'n 22 jaar samen met zijn vrouw de scepter zwaaide. Libert was een imposante man met een grote bos wit haar. Hij was een echte charmeur en op de dansavonden in zijn 'Rus' mocht hij graag zelf meedoen.Zijn vrouw Johanna Cornelia Huyskens was, behalve iemand met veel zakelijk instinct, een uitstekende kokkin; vooral de Franse keuken was haar specialiteit. Na het overlijden van Libert sr. in 1950 nam Libert Eggers jr. samen met zijn vrouw Annie Schu- chard de zaak over. Libert jr. is in 1974 overleden. Annie Eggers en Zus Kuys, die inmiddels een meer vast dienstverband was aangegaan, weten uit de tijd dat de familie Eggers de zaak leid de uiteraard veel te vertellen. Afbeelding 8 Libert Eggers jr. achter het buffet op de dag van het 25 jarig jubi leum, 1 juni 1953. In de tijd van Eggers Sr. traden vele Castricumse artiesten in de toneelzaal op, wiens namen de oudere inwoners zich nog wel zullen herinneren, zoals Wim Kuys en Jan Lieftinck met als ar rangeur Arie Twisk, het al genoemde gezelschap van Wub van Weenen, de accordeonnisten Dirk van Antje en Gerrit Schermer en zanger Kees Pruis. Later het beroemde duo Hofman uit Amsterdam met levensliedjes begeleid door hun twee dochters. Eén van deze dochters heeft Castricum als woonplaats uitverko ren en geeft daar al vele jaren vioollessen: Jeane Wijbenga- Hofman. Zij heeft in De Rustende Jager weer haar leerlingen uitvoeringen gegeven. Ook vierden in De Rustende Jager Tho- len en Van Lier en Daan Pool triomfen voor de toneelvereniging "Ons Genoegen". Vele Castricummers herinneren zich waar schijnlijk nog de dansavonden op de woensdag, zaterdag- en zondagavonden. Menig huwelijk is daar uit voortgekomen. Het hotel bloeide op. De gasten logeerden er ieder jaar in de zomer maanden voor f7,50 per dag, hetgeen voor die tijd een stevige prijs was. In 1939 werd de zaak in verband met de mobilisatie gevorderd door het Nederlandse leger. Op de hotelkamers werden onder officieren ingekwartierd en in de danszaal kwamen korporaals en manschappen naast elkaar te liggen. Toen brak de oorlog uit en was "de Rus" ineens vol met Duitsers die van de zaal een keu ken maakten. "Alleen voor Ariërs" kwam op de ramen van het café te staan Afbeelding 9 Het dansorkest de 'Casanova's'. De tweede links is zangeres An nie Eggers. Tweede van rechts haar man Libert Eggers jr.. Na de oorlog moest de zaak weer helemaal opnieuw opge bouwd worden. De dansavonden kwamen terug en ook het ho tel begon weer te draaien. De eerste gasten kwamen weer in de zomer van 1947. Hele families huurden soms het hotel, dat 20 gasten kon bevatten, af. Annie Eggers: "De eerste Duitsers kwa men in 1951 weer terug. Sommigen schuchter, anderen brutaal om hun vrouwen te laten zien waar ze in de oorlog geweest wa ren". Als het mooi weer was werden de gasten zo vroeg mogelijk naar het bos of strand vervoerd. Om 12.30 uur werden de lunch- paketten gebracht of werd de lunch in het hotel gebruikt. Daar na werd begonnen met de voorbereidingen voor het avondeten. Libert Eggers jr. was een zeer muzikaal mens en de dansavon den werden meestal begeleid door zijn eigen band de "Casano va's. Uit de Zaanstreek, IJmuiden en Beverwijk trok de jeugd naar Castricum. Op zondagavond stonden de bezoekers buiten al te wachten voordat de zaal openging. Afbeelding 10 'Zus' Maria Kuys achter de tap van De Rustende Jager. 14

Jaarboek Oud Castricum | 1984 | | pagina 14