Herinneringen aan De Rustende Jager Hotel-Pension-Café-Restaurant „DE RUSTENDE JAGER" met Paviljoen aan Zee Veel Castricummers betreuren nog altijd de sloop van De Rustende Jager. Sommigen omdat het sfeervolle gebouw zo he lemaal bij hun beeld van de oude dorpskom past, anderen weer vanwege persoonlijke herinneringen aan bruiloften, vergaderin gen, toneel- dansavonden enz. Een groot deel van de levensgeschiedenis van Maria Kuys, beter bekend als Zus Kuys is verweven met het wel en wee van De Rustende Jager. Zij is geboren in 1906 drie jaar voor de nieuw bouw van De Rustende Jager. Zij woonde er tegenover in de Zaadhandel, het tegenwoordige Eethuysje en rijwielhandel. Haar vader was Piet Kuys groente- en fruitexporteur en ook eni ge jaren lid van de gemeenteraad, en haar moeder mevr. G. Kuys-Piepers, het eerste vrouwelijk gemeenteraadslid. Zus Kuys heeft verschillende eigenaren van "De Rus" goed gekend en er vaak een handje geholpen. Later kwam ze in dienst van Libert Eggersjr.. Afbeelding 1 Gevelsteen van De Rustende Jager. Als jong kind leerde zij De Rustende Jager al van boven tot on der kennen, spelende met de dochter van Jan Koopman die er kastelein was. Bij De Rustende Jager hoorde ook een stalhoude rij; een taxibedrijf met echte paardekrachten. Zus Kuys weet zich nog goed te herinneren wat een feest het was als Teun de koetsier een goeie bui had en je mee mocht voor een ritje naar Duinenbosch. In de winter als er sneeuw lag werd de arreslee gebruikt en dat was helemaal een sprookje. Omstreeks 15 jaar was Zus toen ze zo af en toe mee ging helpen in De Rustende Jager, samen met de andere buurmeisjes Trien Boddeke, Annie Peperkamp en Nelie Hoogland. Vooral de komst ieder jaar van kinderen uit de armste buurten van Amsterdam is haar goed bij gebleven. Zus Kuys: "Met een speci ale trein kwam die enorme grote groep kinderen aan. Ze wan delden eerst naar de duinen, waar de hele dag gespeeld werd. Het was dan altijd mooi weer. Aan het eind van de dag werden de kinderen verdeeld over alle hotels in Castricum en Bakkum voor het avondeten. Overal werd dezelfde maaltijd opgediend, aardappelen, worteltjes, een gehaktbal en een griesmeelpud- dinkje met bessensap toe. Mijn vriendinnen en ik vonden het prachtig om mee te mogen helpen bij de bediening". Afbeelding 2 Gevelsteen van De Rustende Jager. Afbeelding 3 Advertentie in de eerste gids van de VVV 'Castricum Vooruit' ver schenen in 1925. 11

Jaarboek Oud Castricum | 1984 | | pagina 11