JUNI 2 Uitslag verkiezingen gemeenteraad Castricum. C.D.A. 6 zetels 3678 stemmen V.V.D. 6 zetels 3573 stemmen PvdA/P.P.R. 6 zetels 3227 stemmen D'66 1 zetel 881 stemmen Gemeentebelangen O zetels 382 stemmen 11 Wethouder H.P. Wokke legt de eerste steen voor het nieuwe gebouw van de Agrarische school. 25 In het kader van de vredesweek is een grote vredesmani- festatie gehouden in de Maranathakerk. 25 Officiële opening door de burgemeester van het gezamenlijk kantoorgebouw aan de Cieweg van de woningbouwvereni gingen Goed Wonen en St. Joseph. 30 Gemeenteraad akkoord met een bouwplan voor het terrein tussen de Beverwijkerstraatweg en de Oude Haarlemmer weg. 12 Afscheid van de heer A.F. Settels, de commandant van de vrijwillige Brandweer. Hij wordt opgevolgd door de heer J. Hartog. 13 Viering zilveren priesterjubileum Pastoor Brandsen. 17 Burgemeester Gmelich Meijling heeft het eerste exemplaar in ontvangst genomen van het fotoboek „De oude generatie van Castricum en Bakkum" uit handen van de samensteller de heer Henk Heideman. 24 De gemeenteraad besluit het oude raadhuis aan de Dorpsstraat te verhuren aan de muziekschool. JULI 8 Wielerronde en stratenloop in de dorpskern trekt veel belangstelling. 13 Motorcoureur Spaan nationaal kampioen in de 50 cc. 22 le braderie-avond in een serie van 5 trekt duizenden bezoekers. AUGUSTUS 16 Duits echtpaar voor de 25e maal in Castricum op vakantie. Speciale ontvangst met bloemen op het gemeentehuis. SEPTEMBER 1 Een door samenwerking van een aantal verenigingen tot stand gekomen centrum voor biljart- en bridgeclubs aan de Stetweg is in gebruik genomen. 7 Installatie nieuwe raad in Geesterhage. Tevens benoeming van 3 wethouders: mevr. M.J. Postel- mans-Blankemeijer (VVD) en de heren Chr. van der Hoeven (PvdA/PPR) en H.P. Wokke (CDA). 16 Timmerdorp aan de Koekoeksbloem voor de 10e keer van start. OKTOBER 16 Viering 10-jarig bestaan van de zanggroep „We Indepen dent". 20 Castricum telt nu ruim 100 jeugdige werklozen. Er zijn momenteel 20 werkloze jongeren in het kader van het project vrijwilligerswerk met behoud van hun uitkering. 21 De gemeenteraad heeft voor het laatst vergaderd in Geester hage. Besloten werd o.m. om vanwege noodzakelijke bezuinigingen de aula op de begraafplaats Onderlangs aan een particuliere ondernemer over te dragen. 29 Voltrekking laatste huwelijk in het oude raadhuis. NOVEMBER 1 Alle afdelingen zijn verhuisd naar het nieuwe raadhuis. 12 Officiële opening van het nieuwe Hervormde gemeentecen trum aan de Overtoom door mevr. V. Zweeden, voorzitter van de kerkeraad. Fasering van tariefverhoging. Gemeente accepteert compromis ministerie. 17 Officiële opening van het nieuwe raadhuis door de commissaris der Koningin in Noord-Holland, drs. R. de Wit. 18 Veel belangstelling voor het open huis annex receptie in het raadhuis. 20 De jubilerende gymnastiekvereniging DOS organiseerde als afsluiting van de viering van haar 50-jarig bestaan in „de Bloemen" de Nederlandse lampioenschappen trampoline springen. 24 Spontane akties voor Polen vinden veel weerklank. Meerdere voedsel- en kledingtransporten staan op stapel. 24 De burgemeester opent het nieuwe bedrijf van Kaasunie Dijkman aan de Kramersweg. 27 Afscheid genomen van 8 raadsleden, die niet meer in de nieuwe gemeenteraad zullen terugkeren t.w.: H. Poeze en mevr. P. Scholtz (beiden ook oud-wethouders), R. Rieke, A. Mostert, mevr. H.A. Kortbeek, mevr. G. Wentink, mevr. L. Mooyman en C. van Noort. 24 Afscheid van de heer P. Bouwen, hoofd van de Augustinus- Bernadetteschool wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Begroting 1983 door gemeenteraad vastgesteld. Voor aktiviteiten voor jeugdige werklozen wordt 10 mille extra uitgetrokken. De huurverhoging voor de sociale-culturele accommodaties worden ten gunste van de akties van de gemeenschapsraad o.a. in de richting van het Ministerie van Economische Zaken door de gemeenteraad grotendeels ongedaan ge maakt. Bar-dancing ,,'t Klokkie Dorpsstraat 22 geheel uitgebrand. 25 46

Jaarboek Oud Castricum | 1983 | | pagina 46