Kroniek van de gemeente Castricum >rgd door :n welke vinden, van groep als JANUARI 1 Het aantal inwoners bedraagt 22.638. Het aantal inwoners is met 89 inwoners afgenomen. 6 De nieuwjaarsreceptie van het college van burgemeester en wethouders in „Geesterhage" werd druk bezocht. De receptie stond tevens in het teken van het afscheid van wethouder Ritzer, die is benoemd tot burgemeester van de gemeente Onderbanken. 15 Receptie in het gemeentehuis ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Vrouwenadviescommissie voor de woningbouw. 20 Receptie van gymnastiekvereniging DOS ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Door loko-burgemeester Wokke werd de eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver uitgereikt aan mevrouw T. Hemstede-Gorter, gedurende 37 jaar penningmeester van deze vereniging. de heren leden. Op 367. Ten 18 Vaststelling door Provinciale Staten van een nieuw streek plan Noord-Kennemerland. Omvang oostelijke uitbreiding wordt beperkt tot 45 ha. Voormalige eendenkooi als begrenzing aangemerkt. 29 Receptie ter gelegenheid van 25-jarig dienstverband van mej. Ans Bos als docente aan de L.H.N.O.-school ,,de Santcroft". 26 De eerste paal voor het nieuwe gemeentecentrum van de Hervormde Kerk is geslagen door de heer A.J.W. Honhoff, oud-voorzitter van de kerkvoogdij. 25 De heer P. de Wolf (C.D.A.) is gekozen als opvolger van wethouder Ritzer. APRIL FEBRUARI 2 Gemeenschapsraad tekent protest aan tegen huurverhoging gemeentelijke akkommodaties. 14 Vanaf de kansels van de drie R.K.-scholen wordt medege deeld dat de bisschop van Haarlem heeft besloten de pasto rale zorg voor geheel Castricum toe te vertrouwen aan een team, bestaande uit de pastores Brandsen, van Dinteren en Vis. 20 Grote carnavalsoptocht onder aanvoering van prins Psycho- demus de Eerste van de carnavalvereniging ,,de Windtrap- pers". 26 Receptie ter gelegenheid van het afscheid van zuster M.E. de Pijper van de Stichting Ambulante Gezondheidszorg Noord-Kennemerland. 27 Open huis Gemeenschapsraad ter gelegenheid van de ingebruikneming van een nieuwe kantoorruimte aan de Brakersweg. 4 Het eerste team van de Castricumse Rugbyclub is kampioen in de promotieklasse geworden, hetgeen betekent dat het team nu in de hoogste ere-klasse van de Nederlandse Rugbybond zal uitkomen. 21 Oud-wethouder ir. H. van der Velde plotseling overleden. 26 De eerste paal wordt geslagen voor een gezinsvervangend tehuis aan de Walstro en de Stichting Samenwerkende In stellingen voor Geestelijk Gehanicapten. 27 De burgemeester verricht de opening van het biljartcentrum aan de Jac. Rendorpstraat. 28 Bouw in Kooiweg-Noord vordert gestaag. Eerste casco-woningen aan de bewoners overgedragen. Afbouwfase kan nu van start gaan. 30 Viering Koninginnedag met allerlei festiviteiten. Vijf Castricummers ontvangen een Koninklijke onderscheiding t.w. de heren J.A. Cretier, E.J. Eshuis, B. Lute, Ch. H.F. Ploegaert en N. Scheerman. MAART 3 Onderzoek Provinciale Waterstaat wijst uit: Terrein voormalige gasfabriek moet worden afgegraven in verband met chemisch verontreinigde grond. 12 Oud-wethouder N. Veldt legt de eerste steen van het nieuwe gemeentehuis, waarvan de bouw inmiddels het hoogste punt heeft bereikt. 15 Installatie door de burgemeester van een adviescommissie voor welzijnszaken, bestaande uit vertegenwoordigers van verschillende sektoren van het verenigingsleven. MEI 2 Open dag ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de jeugdherberg Koningsbosch. 11 Receptie ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de R.K.S.V. „Vitesse '22". 12 De eerste grondwerkzaamheden verricht voor de lang verbeide nieuwbouw van het Provinciaal Ziekenhuis Dui nenbosch. 27 De gemeenteraad kiest een nieuwbouwplan bij het winkel centrum Geesterduin van de plaatselijke aannemerscombi natie Geestbouw. 45

Jaarboek Oud Castricum | 1983 | | pagina 45