Uitbreiding collectie Diverse zaken werden in 1982 aan de collectie van de werkgroep toegevoegd. De volgende boeken werden geschonken of aangekocht: De oude generatie van Bakkum en Castricum (1900-1940) door H. Heideman, Veldnamen in Nederland, Middelnederlandsch Handwoordenboek, Museumboek voor Noord-Holland, De kring van Heiloo, Van ordening tot familiegeschiedenis, Register van Familienamen. Een groot aantal foto's zijn aan de collectie toegevoegd, betreffende de bouw van de St. Pancratiuskerk, burgemeester Rendorp, een kaart van de Castricummerban uit de 17e eeuw, gebeurtenissen in de ambtsperiode van burgemeester Smeets. Ook werden een groot aantal fotocopiën van documenten uit verschillende archieven verkregen, waaronder stukken betref fende de ambachtsheerlijkheid Castricum, de bierstal en het recht van de biertol, diverse verordeningen uit de ambtsperiode van burgemeester Rendorp, het quohier van de verpondingen van alle huizen in Bakkum en Castricum in 1731. Excursie De leden van de werkgroep brachten op 31 oktober een bezoek aan het museum in Wijk bij Duurstede, alwaar vondsten van Dorestad te bewonderen zijn. We werden op slag jaloers op de fraaie inrichting van het museum. Na een gezellig etentje werd het tweede deel van de dag besteed aan een bezichtiging van het kasteel Amerongen. Geologische avond Op 13 december werd in De Duynkant een lezing verzorgd door de heer Th. B. Roep, medewerker van het geologisch instituut van de universiteit van Amsterdam. De ontstaansgeschiedenis van ons gebied en de sporen welke daarvan thans nog duidelijk in de bodem zijn terug te vinden, werden zeer duidelijk uiteengezet met behulp van schitterende dia's. Bestuur, leden en donateurs Op 31 december 1982 was het bestuur van de werkgroep als volgt samengesteld: - G. van Geenhuizen, voorzitter - N.A. Kaan, secretaris - S.P.A. Zuurbier, penningmeester - F. Baars, lid - E. Mooy, lid - H. Vermanen, lid Tijdens de jaarvergadering van 24 mei 1982 werden de heren Van Geenhuizen en Vermanen herkozen als bestuursleden. Op 31 december 1982 bedroeg het aantal donateurs 367. Ten opzichte van 1981 is het aantal toegenomen met 56. 44

Jaarboek Oud Castricum | 1983 | | pagina 44