Voorwoord CASTRICUM Aan het verzoek om in den Gids voor Castricum enkele gedeel ten neer te pennen willen wij gaarne voldoen. Castricum is rijk aan natuurschoon; zij die de gelegenheid von den hier te dwalen door bos en duin, langs zee en strand, zullen dit volmondig beamen. Dit natuurschoon zal thans in ruimere mate dan tot heden het geval was, bekend worden. De mooie nieu we weg naar zee, geflankeerd door uitgestrekte bosschen en dui nen, zal aan velen de gelegenheid bieden van de prachtige om geving ruimschoots te genieten. Castricum maakt zich gereed de vreemdelingen te ontvangen. Alles is nog in een beginstadium, maar heeft daardoor de aantrekke lijkheid van het nieuwe. Castricum gaat badplaats worden, eene badplaats naar wij hopen met eigen karakter, eene badplaats gezocht en bezocht door hen, die in de rustige rust, het ongeschonden natuurschoon, het mooie strand en heerlijke zee bevrediging vinden. Zeker, Castricum zal het zijn gasten aangenaam hebben te ma ken, voor afwisseling en afleiding - buiten het natuurschoon - hebben te zorgen, maar toch wenschen wij, dat dit steeds bijzaak moge blijven en dat het de mooie omgeving zal zijn, welke den vreemdeling doet besluiten Castricum te verkiezen als vacantie- oord of woonplaats. Ons ideaal is: het dorp de comfortabele woonplaats; het onmid dellijk daaraan grenzend natuurschoon ongerept. Laat Castricum Castricum blijven, d. w.z. een mooi idyllisch dorp, omzoomd door schitterende plekjes rijk aan natuurschoon, dat is de beste aanbeveling. Het bovenstaande is geschreven als voorwoord in een VVV-gids "Castricum Vooruit" door Burgemeester Lommen in april 1925, daarbij enkele malen doelend op de gereed gekomen bestrating van de Zeeweg, welke daarvoor nog een zandweg was. Zijn woorden zijn van bijna zestig jaar geleden. U kunt voor Uzelf invullen wat er van deze woorden is uitgekomen. Wij van Oud-Castricum proberen U, ook met de zesde uitgave van ons jaarboekje weer iets te vertellen uit die tijd of zelfs nog eerder, opdat veel van het verleden van ons dorp niet in het vergeetboek zal raken. G. van Geenhuizen 'Bij de feestelijke opening van de Zeeweg door burgemeester Lommen op 19 mei 1925. 2

Jaarboek Oud Castricum | 1983 | | pagina 2