Kroniek 1980 van de Gemeente Castricum JANUARI 1 Het aantal inwoners van de gemeente bedraagt 22.782. 7 Nieuwjaarsreceptie gemeentebestuur in Geesterhage. 12 Het jongerencentrum De Bakkerij viert haar eerste lustrum met een open huis en diverse festiviteiten. 14 Grote belangstelling trekt de eerste van twee lezingen over de opvoeding van prof. dr. W.J. Bladergroen in Geesterha ge. De organisatie was in handen van de Vereniging Openbaar Onderwijs. 18 Uitvoering van de Messiah van Handel door de Castrieumse Oratoriumvereniging in de Pancratiuskerk. 23 Officiële in gebruikneming van de nieuwe Lagere Huis houd- en Nijverheidsschool "De Santcroft". 26 In de nacht van zaterdag op zondag zijn vechtpartijen tussen jongeren ontstaan bij bar "De Oude Schimmel" in de Dorpsstraat. Daarbij worden ook enige schoten afge vuurd hetgeen veel opschudding veroorzaakt. 31 Vaststelling door de gemeenteraad van het bestemmings plan bedrijfsterrein-zuid. FEBRUARI 3 De St. Augustinusschool aan de Alkmaarderstraatweg bestaat 60 jaar. 7 Aan de adjudant van de rijkspolitie D. de Vries is de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau toegekend. 23 Receptie ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Vrijwillige Brandweer Castricum. MAART 5 Opening door de burgemeester van een grote tentoonstel ling van het werk van de Bakkumse schilder Cor Heeck. 20 Het vernieuwde winkelcentrum Geesterduin is officieel geopend door burgemeester Gmelich Meijling. 28 Tot het hoofd van de Juliana van Stolbergschool wordt benoemd de heer P. v.d. Boogaard. APRIL 5 Officiële viering van het vijftigjarig jubileum van de voetbalvereniging CSV. 19 Viering van het tienjarig bestaan van het Creativiteits centrum. 20 Tengevolge van een zware noordwester storm is aan ver schillende strandpaviljoenen te Castricum aan Zee veel schade toegebracht. De akkommodaties van de E.H.B.O. en Reddingsbrigade zijn geheel verloren gegaan, evenals het paviljoen van Cor Pronk aan de Grote Veldweg. 30 Koninginnedag is in Castricum luisterrijk gevierd. In verband met de inhuldiging van Koningin Beatrix heeft de gemeente een spectaculair vuurwerk georganiseerd. MEI 4 Tot en met 30 mei was een door de werkgroep Oud- Castricum samengestelde tentoonstelling over de Tweede Wereldoorlog in de bibliotheek te bezichtigen. 5 Receptie ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Wereldwinkel Castricum. 6 Staatssecretaris Brokx slaat de eerste paal voor een complex van 43 wooneenheden van 1- en 2 persoonshuishoudens aan het Kortenaerplantsoen. 10 Aan de heer W. Breetveld is door wethouder Wokke de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Meer dan 50 jaar was hij lid van de Castrieumse Fanfare. 12 Burgeravond georganiseerd door het gemeentebestuur in Geesterhage. JUNI 12 Afscheid van gemeentesecretaris A.G.M. Mok in verband met zijn benoeming als secretaris van Hoorn. De heer Mok was 28 jaar in Castricum werkzaam, waarvan 10 jaar als gemeentesecretaris. 15 Emeritus-pastoor W.G. Minnebo viert zijn gouden-priester feest. 21 Bijzonder concert van leerlingen van de muziekschool ter gelegenheid van het afscheid van viooldocente Jeanne Wybenga. 25 De gemeenteraad stelt een plan voor vormings- en ont wikkelingswerk voor volwassenen vast. JULI 2 Jos Jonker tekent een 2-jarig kontrakt bij ere-divisieclub A.Z.'67. 9 Grote belangstelling voor de eerste wielerronde die sinds jaren in Castricum is verreden. Tezamen met de wekelijkse braderiën beschikt Castricum over aantrekkelijke touris- tische activiteiten. 33

Jaarboek Oud Castricum | 1981 | | pagina 33