Jacobus Cornelis de Quack, gebte Zaandam op 8 mei 1811hij was boekhandelaar te Vianen en overleed te Vianen op 11 mei 1880. Hij trouwde op 27 maart 1840 te Vianen met Petronella Chrislina de Nies. Cornelia Johanna de Quack, geb. te Zaandam op 23 december 1814, bleef ongehuwd en woonde bij haar ouders. Op 29 juni 1861 vertrok zij van Beverwijk naar Schiedam en overleed te Zut- phen op 21 november 1869. drie zilveren kwakken eenden) op een groen veld; de poten en de snavels zijn zwart, maar mogen ook rood zijn. Slotwoord Jan de Quack heeft als burgemeester van Castricum veel betekend; hij heeft niet alleen na het wangedrag van zijn voorganger, het vertrouwen van de bevolking in het gemeente bestuur hersteld, hij wist ook in deze economisch zeer slechte tijden de gemeentelijke uitgaven te beperken, om de lasten van de burgerij zo veel mogelijk te verlichten. In zijn periode komen een groot aantal verordeningen en reglementen tot stand, dat het plaatselijke gebeuren in zo goed mogelijke banen tracht te leiden. Ook als secretaris heeft hij zijn taken stipt in orde; de gevoerde correspondentie met hogere instanties, alsmede de raadsnotu- len uit zijn periode springen eruit door volledigheid en netheid. Nooit is er een wanklank genoteerd tegen de veelzijdige figuur Jan de Quack. Integendeel na elke ambtstermijn wordt hij ondanks zijn hoge leeftijd, door de gemeenteraad met algemene stemmen voorgedragen bij de Gouverneur ter continuering van zijn ambt. Dat aan Jan de Quack op dit moment in Castricum nog geen straatnaam is gewijd, is een miskenning van zijn verdiensten voor onze plaats. Juist terwijl wel straatnamen zijn gewijd aan zijn voorganger en andere 19e eeuwse burgemeesters, die weinig of niets voor Castricum hebben betekend. S.P.A. Zuurbier Bronnen - Raadsnotulen, correspondentie gemeente Castricum periode 1837-1852, aanwezig in het gemeentearchief Alkmaar. - Gegevens uit het onderzoek van de heer Kortenhorst betreff. Jan de Quack. - Correspondentie Provinciaal bestuur 1836, 1837 - Rijks archief Haarlem. - Hof van Assisses - zaak Pieter Kieft - dossier 2964 - Rijksarchief Haarlem. - Gegevens van het stadsarchief Beverwijk. - Maatschappij V.W. - afdeling Alkmaar - gemeentearchief Alkmaar. - V.W. door S. Duparc in het 34e jaarboek van het Genootschap Amstelodamum (1937) blz. 140-209. - Ons voorgeslacht - 1967 - blz. 160 - Nieuw Ned. Biografisch Woordenboek - deel IV - blz. 1107. - Biographisch Woordenboek der N. en Z. Ned. Letterkunde - Frederiks en van der Branden - blz. 630. Afbeeldingen - Portret van J. de Quack, aanwezig bij mevr. Hartong-de Roode te Geertruidenberg, geschilderd door Chr. J.L. Portman (1799 - 1868). - Wapentekening vervaardigd door M. Krist. 17

Jaarboek Oud Castricum | 1981 | | pagina 17