begraven en zijn hart naar de Egmondse abdij gevoerd. Hij liet o.a. de volgende kinderen na: Karei, 3e graaf van Egmond. Lamoraal, 4e graaf van Egmond. KAREL VAN EGMOND 5e ambachtsheer van Bakkum 1528-1541 Karei van Egmond, geboren in ca. 1520 op het kasteel La Hamaïde in Henegouwen, was een zoon van Jan, 2e graaf van Egmond en van Francoise van Luxemburg. Hij erfde na de dood van zijn vader in 1528 behalve de grafelijke waardigheid ook o.a. de heerlijkheden Bahr en Lathum (beide in de gem. Angerlo-Gelderland), Hoogwoud, Aartswoud en Purmerend in Holland en Fiennes, Zottegem, Dondes, Armentières en Auxy in Vlaanderen. Hij volgde zijn vader op als kamerheer van keizer Karei V. Met zijn jongere broer Lamoraal vergezelde hij in 1541 de keizer op de tocht naar Afrika en stierf op de terugreis te Carthagena op 7 dec. 1541. Karei was niet gehuwd. LAMORAAL VAN EGMOND 6e ambachtsheer van Bakkum 1541-1568 Lamoraal van Egmond, geboren op 18 nov. 1522 op het kasteel La HamaTde in Henegouwen, was een zoon van Jan, 2e graaf van Egmond en van Francoise van Luxemburg. Lamoraal kreeg door de dood van zijn oudere broer Karei in 1541 naast de grafelijke waardigheid ook diens vele bezittingen Afb. 3 Willem van Egmond 2e ambachtsheer van Bakkum. Aartswoud. Zijn bijnaam was "Manke Jan" (zie afb. 4). Jan trouwt in mei 1484 op het Hof in Den Haag met Magdalena, gravin van Werdenberg en is overleden op 21 aug. 1516 op het Slot te Egmond en in de slotkapel begraven onder een koperen tombe,welke hij tijdens zijn leven had laten maken. Hij liet o.a. de volgende kinderen na: Jan,2e graaf van Egmond George, bisschop van Utrecht, heer van Hoogwoud en Aars woud. Walburga,le vrouw van Willem van Nassau - vader van Willem van Oranje. JAN VAN EGMOND 4e ambachtsheer van Bakkum 1516-1528 Jan van Egmond, geboren in 1499 was een zoon van Jan, le: Graaf van Egmond en Magdalena, gravin van Werdenberg. Hij was de onafscheidelijke volgeling van Karei V, die hij op al diens reizen en krijgstochten als kamerheer vergezelde. In 1527 werd hij benoemd tot generaal der lichte ruiterij van het koninkrijk Napels en het hertogdom Milaan. Jan trouwt in 1516 te Brussel met Francoise van Luxemburg, gravin van Gavre, vrouw van Fiennes, Armentières, Auxy en Zottegem in Vlaanderen en HamaTde in Henegouwen. Na het overlijden van zijn vader in 1516 erft hij o.a. de heerlijkheden Baer, Lathum, Hoogwoud, Aartswoud en Purmerend. Jan wordt in Italië ziek en overlijdt op 29 jarige leeftijd in 1528 te Ferrara; zijn lijk wordt in de St.Marcuskerk te Milaan 6 Afb. 4 Jan van Egmond 3e ambachtsheer van Bakkum.

Jaarboek Oud Castricum | 1980 | | pagina 6