18 Grote rommelmarkt van het Jongerencentrum De Bakkerij op de Brink. 28 Burgemeester Gmelich Meijling stelt officieel de fontein- pomp in werking van het plastiek Pegasus van de Amsterdamse beeldhouwer Jan de Baat. 30 De raad besluit over te gaan tot de invoering van kringlooppapier. 30 Officieel wordt afscheid genomen van het raadslid Henk de Graaf. 31 Een punk-festival in het Jongerencentrum De Bakkerij is wat uit de hand gelopen. Een groep jongeren veroorzaakt in De Bakkerij en in het dorpscentrum de nodige relletjes. Het festival wordt afgebroken en de burgemeester trekt de muziekvergunning in. SEPTEMBER 1 Officiële opening door de burgemeester van het nieuwe tenniscomplex "Bloemenbaan" in Noord-End. Reeds bij de opening is er al een wachtlijst van 800 leden. 14 Receptie ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Rabobank. 24 Overdracht van een bronsplastiek van de beeldhouwer Hans Freie door loco-burgemeester H.P. Wokke aan het bestuur van de bibliotheek. 27 Drs. V. Ritzer van D'66 wordt gekozen als opvolger van wethouder P.Scholtz-Brand. NOVEMBER 8 De Castricummer Hans Spaan wordt gehuldigd wegens het door hem behaalde Nederlands kampioenschap in de 50 cc-klasse. 29 Hearing van het gemeentebestuur in Geesterhage. Vooral aan de orde komt of de Walstro wel of niet op de Soomerwegh moet worden aangesloten. DECEMBER 13 De gemeenteraad stelt de begroting 1981 vast en stelt een voorbereidingskrediet van 25000,00 beschikbaar voor de ontwikkeling van een plan voor de bouw van een nieuwe muziekschool. 15 Een ruim vijftien meter lange dode potvis spoelt aan op het strand tussen Egmond en Castricum. Het dier vormt een toeristische attractie bij uitstek. Het skelet wordt tenslotte overgebracht naar het museum voor Onderwijs in Den Haag. 18 De initiatiefgroep Gemeenschapsruimte overhandigt offici eel een rapport aan het gemeentebestuur inzake het tekort aan accomodatie voor sociaal-culturele doeleinden. 19 Eerste openbare vergadering van het orgaan dat een plan voor sociaal-culturele aktiviteiten 1981-1984 gaat voorbe reiden. 28 Slotavond van de aktie "Geef Bakkum de ruimte" gericht op het bijeenbrengen van geld voor de stichting van een dorpshuis op het terrein van de R.K. kerk in Bakkum. OKTOBER 10 Koos van Leeuwen Nederlands kampioen geworden in de 125 cc-klasse van de K.N.M.V. 23 Na 55 jaar een belangrijke plaats in het verenigingsleven te hebben ingenomen, besluiten de leden tot opheffing van het Castricums Vrouwenkoor. Interne strubbelingen en een tekort aan leden hebben hiertoe aanleiding gegeven. 31

Jaarboek Oud Castricum | 1980 | | pagina 31