Kroniek 1979 van de Gemeente Castricum JANUARI: Het aantal inwoners van de gemeente bedraagt 22.783. 1 Traditioneel begonnen een aantal leden van de Algemene Zwemvereniging Uitgeest op nieuwjaardag het nieuwe jaar met een duik in de ijzige golven van de Noordzee bij de strandafgang. 13 Receptie ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de E.H.B.O. afd. Castricum. Met de zilveren medaille behorende bij de Orde van Oranje-Nassau werden achtereenvolgens voorzitter M. van Staveren, secretaresse mevr. C.Schefferlie-Maat en pen- ningmeesteresse mevr. P. Teiwes-Tolhuizen door burge meester Gmelich Meijling onderscheiden. 25 De raad besluit tot intrekking van de plaatselijke monumen tenverordening. Aanleiding tot de intrekking was een serie beroepschriften tegen de aanwijzing van panden als monument en de financiële consequenties daarvan. FEBRUARI 2 Officieel afscheid van de direkteur van de Henricus-mavo de heer Th.J. Balink. Tevens receptie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Henricus-mavo. 21 Op het Castricumse strand is een bruinvis aangespoeld. - Zeer strenge winter; langdurige perioden met sneeuw en ijzel. De kosten van de gladheidsbestrijding door de gemeente hebben ruim 250 mille bedragen. MAART 27 Receptie in Geesterhage ter gelegenheid van het 40-jarig ambtsjubileum van de heer G.R. de Vries, hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst, waarbij hem de ereme daille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau wordt uitgereikt. 28 Het voorstel van Burgemeester en wethouders om van 15 mei tot 15 september honden op het strand te verbieden wordt verworpen. Ongeveer 50 hondenliefhebbers demon streerden dan ook vóór de raadzaal. 30 Afscheidsreceptie van de groepscommandant R.P. adju dant N.J. Vrouwe. APRIL 2 Installatie van de nieuwe groepscommandant R.P. de heer H. Tiesinga. 4 Boomplantdag. Wethouder Roos plant de eerste boom bij het in aanbouw zijnde tenniscomplex in Noord-End. 9 Startavond van de inspraakprocedure voor de ontwikkeling van het plan Kooiweg-Noord in het Bonhoeffercollege. 26 Installatie van een nieuw raadslid mevr. L.C. Mooijman - Rodenburg. Zij volgt de afgetreden heer J. Hilarius op. 27 De heren J. Joosse en M. Planting worden benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Mej. S.K.M. Martin en M. Kuys ontvangen de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. MEI 14 Oprichtingsvergadering afd. Castricum Veilig Verkeer Nederland. 31 Mevr. P. Scholtz-Brand besluit af te treden als wethouder in verband met de problematiek rond de benoeming van een hoofd van de Juliana van Stolbergsschool. JUNI 5 Receptie ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de V.V.V. Castricum. 16 Veiling in Hotel Borst voor de aktie "Geef Bakkum de ruimte" gericht op de realisering van een dorpshuis. 22 Afscheid van het hoofd der chr. lagere school "De Kandelaar", de heer J. Bosch. 25 Jan Knippenberg volbrengt een loop om het IJsselmeer, ruim 400 kilometer in 43 3A uur. 28 De raad besluit een overeenkomst aan te gaan met Casema voor de aanleg van een kabel-televisienet. 28 De raad besluit de heer Ishta, van het architektenbureau Duintjer, Istha, Kramer en Van Willigen B.V. aan te trekken ten behoeve van de voorbereiding van de bouw van een nieuw raadhuis. JULI 28 Castricumse popgroep Amphora boekt succes met de single Timothy en verschijnt in de hitlijsten. - Diverse zomerevenementen, waaronder vijf braderieën en het timmerdorp, trekken grote belangstelling. AUGUSTUS 1 Per 1 augustus wordt de wachtmeester G. Muizelaar van het korps rijkspolitie overgeplaatst als reactie op de kritiek die hij in een speech tijdens de afscheidsreceptie van groeps commandant Vrouwe op 30 maart had geuit. Een handtekeningenaktie onder de burgerij werd gestart om zijn terugplaatsing te bewerkstelligen. 30

Jaarboek Oud Castricum | 1980 | | pagina 30