:um li 1760 te i Johanna Albertina erleden op en Maria ir de prins roedschap 8 en 1791 ging kort leeft hij in 458, 491 Lodewijk du palais Castricum ireven op t. 1802 de achtsheer- t biedende ulden. Dit m. ïerder het aatweg te tegen de van ruim benoemd ïilde. Hij iheer van ipitein in ge Daniël t 1783 te t en van elijk met okt. 1771 chter van :kerke en Susanna p 17 aug. nek, geb. lalais van 1846; zij n en raad 'etronella Afb. 15 Albertus Johannes Schuyt 21e ambachtsheer van Bakkum. Albertus Johannes Schuyt was heer van Bakkum, Castricum en Cronenburg en had bovendien de heerlijkheid Stabroek weer verkregen. Hij was stalmeester van Koning Lodewijk Napoleon (net als zijn vader), later jagermeester en opperstalmeester. In Amsterdam was hij lid van de Raad en kolonel der schutterij. Hij was Ridder in de Orde van de Ned. Leeuw en woonde op de Herengracht te Amsterdam (o.a. nr. 491 en 605). Kort na het overlijden van zijn vader deed koning Willem I bij besluit van 26 maart 1814 voor een deel de heerlijke rechten herleven. Zo kregen in de voormalige heerlijkheden de vroegere heren het recht van voordracht van schouten, secretarissen en bestuurders van gemeenten en het benoemingsrecht van kleinere gemeentebedieningen, ook werd het recht van visserij hersteld. Ogenblikkelijk na de afkondiging van dit besluit voerden de vroegere bezitters of hun opvolgers hun heerlijke titels weer in de officiële stukken en zo voerde ook Albertus Johannes Schuyt de titels van heer van Castricum, Bakkum, Cronenburg en Stabroek. Door zijn eerste huwelijk was Albertus Johannes Schuyt eigenaar van de hofstede Hilverbeek te 's Graveland. Hij overleed op 10 dec. 1855 te Hanau. Kinderen uit zijn huwelijk: Susanna Albertina zeer jong overleden. Albertus Petrus geb. 1816 te Amsterdam, overleden in Batavia. Elisa Maria Petronella gehuwd met Prof. Dr. Jan Justus van Toorenenbergen, prof. theologie te Amsterdam. Henri Corneille de opvolger als ambachtsheer van Bakkum. Francois Jean gehuwd met Louise Regine Henriëtte Hamel, welk gezin zich in Frankrijk vestigde. HENRI CORNEILLE SCHUYT van CASTRICUM 22e ambachtsheer van Bakkum 1855-1899 Henri Corneille Schuyt was geboren op 6 nov. 1820 te Amsterdam en zoon van Albertus Johannes Schuyt van Castricum en van Susanna Maria Johanna van Marselis Hartsinck. Op 27 juni 1861 trad hij te Stein bij Gouda in het huwelijk met Cornelia Clara Wilhelmina Schrijver, geb. op 11 maart 1832 te Krimpen aan de Lek en overleden op 12 april 1895 te Amsterdam, dochter van Jacobus Gerardus Catharinus Schrij ver en Wilhelmina Spaan. Henri Corneille was burgemeester van achtereenvolgens Pernis, Sluijpwijk en Steijn en later van Lisse. Hij was ambachtsheer van Bakkum, Castricum, Cronenburg en Stabroek. In 1855 volgde hij zijn vader in de heerlijkheden op en deed hiervan afstand ten behoeve van twee zijner schoonzoons in 1899. Hierbij ontving Jhr. mr. Carl Adolf Elias de heerlijkheden Castricum en Stabroek en Lambertus Johannes Apollonius Braakenburg de heerlijkheden Bakkum en Cronenburg. Henri Corneille Schuyt overleed te Zaandam op 15 sept. 1915. Afb. 16 Henri Corneille Schuyt 22e ambachtsheer van Bakkum met op schoot de huidige ambachts heer David Johannes Menno Asse Braakenburg. 15

Jaarboek Oud Castricum | 1980 | | pagina 15