Voorwoord Na de goede ontvangst van onze eerste uitgave gaat hierbij ons tweede jaarboekje, dat naar ik hoop zich in een even grote belangstelling mag verheugen. Voor de redactie is het altijd weer de zorg voor interessante copy, die zo'n boekje tot een succes moet maken en ik schreef het al in ons eerste nummer roemruchte verhalen zijn er over Castricum niet te verwachten. Wel zijn er vele verhalen in omloop over inwoners en gebeurtenissen in ons dorp en het is mede onze taak om deze zaken vast te leggen, niet alleen in ons jaarboekje, maar ook op de geluidsband en op de foto. U kunt ons daarbij helpen, door bij het opruimen van oude rommel, die spullen, die betrekking hebben op Castricum, aan ons af te staan. Voorbeelden zijn oude gereedschappen uit het boerenbedrijf, tuinderij of schelpenvisserij, oude ansichtkaarten of schilderijen, maar ook oude foto's, bidprentjes of dia's van niet meer bestaande situaties. Deze spullen kunnen dan samen met al het materiaal, dat we al hebben of in bruikleen gekregen hebben een waardevol beeld geven van Castricum's heden en verleden. Er is een groeiende belangstelling niet alleen voor het geschreven en afgebeelde nabije verleden, maar ook voor het nog bestaande oude Castricum in straatbeeld en karakteristieke panden. Nu onze monumenten verordening voortijdig ter ziele is gegaan rust op ons allen de taak om zeer zuinig om te springen met het weinige wat we nu nog over hebben van het oude Castricum en om maar niet links en rechts alles tegen de vlakte te gooien en te vervangen door meer lucratieve, hoge en nieuwe bouwwerken. Dat het anders kan bewijzen toch wel een aantal inwoners van ons dorp, die hun bestaande pand weer geheel in oude stijl restaureren of verbouwen. G. van Geenhuizen voorzitter Werkgroep Oud-Castricum

Jaarboek Oud Castricum | 1979 | | pagina 2