September: 5 Installatie van de nieuwe gemeenteraad. Tot wethouders worden benoemd: mevr. P. Scholtz-Brand, de heren H.P. Wokke, P. Janzen en Ch. H. Roos. 9 De burgemeester en de heer H. Mozes, directeur van de Provinciale Bibliotheek Centrale openen een bijzondere tentoonstelling van de Culturele Werkgroep Castricum in de openbare bibliotheek. Deze tentoonstelling bestaat uit werken van de dichter en schilder J. van Geel die zijn laatste levensjaren in het huis Vogelwater in het duingebied woonde. 13 Kort bezoek van Koningin Juliana aan het provinciaal waterwingebied. 28 Door de rijkspolitie is drie kilogram hasj op het strand gevonden. Oktober: 12 Nieuw orgel in de Maranathakerk in gebruik genomen. 21 Start van de feestweek ter gelegenheid van het derde lustrum van de Muziekschool. In 1978 heeft de Vogelwerkgroep overigens zijn 20-jarig en de Castricumse Reddingsbrigade het 30-jarig bestaan gevierd. De Bethlehemparochie herdacht in 1978 het 121/2 jarig bestaan. 26 De raad besluit tot stichting van een woongebouw met 43 wooneenheden voor alleenstaanden en tweepersoons-huis houdens aan het Kortenaerplantsoen. November: 27 Het kerkbestuur van de Pancratiusparochie heeft onder de parochianen een enquête gehouden over de vraag wat er met het bijna zeventig jaar oude kerkgebouw moet gebeuren. Ruim 85% van de geënquêteerden kiezen voor de restaura tie van kerk en toren. 30 De heer E.J. Kortenoever neemt afscheid, tijdens een receptie in Johannes Hof, van het Provinciaal Waterlei dingbedrijf van Noord-Holland. De heer Kortenoever was o.a. belast met de leiding van het duinmuseum "De Hoep" en leidde vele excursies in het duingebied. December: 6 Overval op het bijkantoor van de Nutsspaarbank aan de C.F. Smeetslaan, buit 15 mille. 11 Wethouder mevr. Scholtz-Bic.j opent de nieuwe school bij het medisch pedagogisch kindertehuis St. Antonius. 11 Op basis van de resultaten van een door de Culturele Werkgroep Castricum gehouden enquête besluiten een aantal verenigingen een nader onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden om te komen tot een overlegorgaan op sociaal-cultureel gebied. 19 De raad besluit de inschrijving op de lijst van woningzoe kenden ook open te stellen voor vrouwelijke huwelijks kandidaten. Het aantal woningzoekenden is tengevolge van de stagnatie in de uitvoering van woningbouwplannen reeds opgelopen tot ruim 750. 19 De raad besluit een bijdrage te verlenen in de restauratie kosten van de gevel van café-restaurant "De Speckkoper". 27

Jaarboek Oud Castricum | 1979 | | pagina 27