Kroniek 1978 van de Gemeente Castricum Januari: 1 Aantal inwoners van de gemeente Castricum bedraagt 22.784. 3 Nieuwjaarsreceptie gemeentebestuur Geesterhage. Februari: 2 De raad stemt in met het voorstel van Burgemeester en Wethouders om financiële medewerking te verlenen aan de bouw van een tennishal en 10 buitenbanen nabij de sporthal "De Bloemen". De stichting Tennispark Noord-End gaat het geheel beheren en draagt de zorg voor de bouw en de aanleg. 2 Een bezwaarschrift tegen de plaatsing op de monumenten lijst van de panden Dorpsstraat 75 en 75a - café-restaurant De oude Schimmel met doorrijstal - wordt door de gemeenteraad ongegrc..^ verklaard. 17 Tijdens een bijeenkomst in Johannes Hof wordt afscheid genomen van de heer M. Hopman als brandweercomman dant. De heer Hopman was 37 jaar bij de Castricumse brandweer. Tot zijn opvolger is benoemd de heer A.F. Settels. 22 Start van het Vrouwencafé. Voorlopig zullen de bijeenkom sten in de jeugdsociëteit De Bakkerij plaats vinden. 23 Op 74-jarige leeftijd overlijdt de heer C.F. Smeets, Burgemeester van Castricum van 16 november 1945 tot en met 29 november 1968. De heer Smeets was bij zijn afscheid als burgemeester door de gemeenteraad tot ereburger benoemd. 24 Wethouder mevr. P. Scholtz-Brand onthult een speelplas- tiek van Pieter Sloots bij de Duinrandschool. Maart: 2 De raad gaat akkoord met de door een werkgroep opgestelde procedure voor de ontwikkeling van een plan voor opzet van meer aktiviteiten op het gebied van vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen. 2 Een noodgebouw van de school voor l.h.n.o. "Martha" aan de Willem de Rijkelaan gaat in vlammen op. 8 De vogelwerkgroep neemt rose flamingo's in de Castricum se duinen waar. 16 Het bericht van de benoeming van een nieuwe burgemeester wordt te Castricum ontvangen. Het is de heer Drs. Jan Christoffel Gmelich-Meijling geworden. Van beroep is hij marine-officier. Vanaf 1964 was hij eveneens wethouder van onderwijs, sociale zaken en huisvesting in Oegstgeest. 20 De heren A. J.P. Heerschop en de heer A. Deetman verlaten de raad van Castricum uit onvrede met de ontwikkelingen in de VVD-afdeling Castricum. De verkiezingen voor de gemeenteraad werpen hun schaduw vooruit. 30 De raad stemt in met de vorming van een milieucommissie, waarin o.a. vertegenwoordigers van de werkgroep Milieu zorg, Onderwijs, P.W.N. en gemeente zitting zullen hebben. 31 De op de plaats van het voormalige hotel-café "De rustende Jager" verschenen nieuwe bank wordt officieel geopend door wethouder Ir. H. v.d. Velde. "Beter een actieve Rabobank dan een Rustende Jager" sprak de voorzitter van het bestuur de heer H.P. Wokke. April: 11 Officiële start van de wekelijkse ontmoetingsbijeenkomst van de Projectgroep Arbeidsongeschikten in het dorpshuis De Kern. 12 Ingebruikneming nieuwe accommodatie van de openbare kleuterschool "De Kleutermolen" aan Het Korte Land. 17 Installatie van de nieuwe burgemeester de heer J. Chr. Gmelich-Meijling tijdens een buitengewone raadsvergade ring in Geesterhage. 22 Officiële opening door loco-burgemeester H.P. Wokke van het nieuwe clubgebouw van de damesvoetbalvereniging DVC en de zaterdagvoetbalclub SCC. Mei: 2 Oud-minister B. Trip opent in de bibliotheek een door de plaatselijke afdelingen van de PPR en PSP georganiseerde tentoonstelling over afvalprodukten in de Derde Wereld. 13 Receptie ter gelegenheid van het kampioenschap in de 2e klasse K.N.V.B. van de voetbalvereniging Vitesse '22. 24 Zeiljacht gestrand tussen Castricum en Egmond. Na enige dagen slaagt men erin het scheepje weer vlot te trekken. Juni: 5 Door de Kroon wordt het op 28 maart 1974 door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan Helmkade goedgekeurd. 5 Aanvang bouwwerkzaamheden 70 bejaardenwoningen bij de Santmark. 7 De uitspraak in een door de gemeente aangespannen kort geding luidt dat de Castricumse kraakgroepen de twee gekraakte panden Overtoom 16 en Van Oldenbarneveldt- weg 39 dienen te verlaten. 30 De raad stelt een procedure vast voor de ontwikkeling van een woningbouwplan nabij Het Strengh en de Boogaerts- weg. Juli: 1 Het zwembad "De Witte Brug" viert het vijfjarig bestaan en ontvangt de miljoenste bezoeker. 2 Vechtpartij in de nachtelijke uren tussen een groep Zuid-Molukse jongeren en twee Castricumse politieagen ten, waarbij een agent gewond is geraakt. 15 Zweefvliegtuig boven het duingebied neergestort. Twee ernstig gewonden. Augustus: 28 De voorzitter van de werkgroep Oud-Castricum, de heer G. van Geenhuizen, overhandigt officieel het eerste jaarboekje aan de burgemeester. 31 De raad van Castricum besluit toe te treden tot de Raad van Europese Gemeenten. 31 De gemeenteraad besluit tot aansluiting bij de Gemeen schappelijke regeling Intercommunaal Lichaam Vuilver brandingsinstallatie Alkmaar en omstreken. 31 Officieel afscheid wordt genomen van 10 raadsleden, die niet in de nieuwe gekozen gemeenteraad zullen terugkeren. Dit zijn mevr. N. de Bats en de heren D. Kaper, G. de Boer, J. Leijgraaff, A. de Wit, A. J.S. Mooyman, H. Janmaat, A. Dijckhoff, J. Beltman en H. v.d. Velde. 26

Jaarboek Oud Castricum | 1979 | | pagina 26