Kroniek 1977 van de gemeente Castricum Januari: 1 Aantal inwoners gemeente Castricum bedraagt 22.658. 3 Nieuwjaarsreceptie gemeentebestuur in Geesterhage. 27 De gemeenteraad besluit een gemeenschappelijke regeling voor de gasvoorziening aan te gaan. Tevens wordt een crediet beschikbaar gesteld voor de herop richting van de "Beatrixklok". Dit monumentje werd in 1938 geschonken door de Oranjevereniging ter gelegenheid van de geboorte van prinses Beatrix. Ongeveer 9 jaar geleden werd het tengevolge van een verkeersongeval vernield. 31 Slotbijeenkomst in Dorpshuis "De Kern" van de inspraak procedure inzake de uitgangspunten voor een bestemmings plan dorpskom Castricum Februari: 4 Afscheid van D.Kaper als voorzitter van de woningbouw vereniging "Goed Wonen". 10 Vaststelling door de gemeenteraad van een nota inzake het toekomstig bouw en huisvestingsbeleid in de gemeente. 19 Grote Carnavalsoptocht onder auspiciën van de Carnavals vereniging "De Windtrappers". Eregast in Pieperduin Staats secretaris Mertens. Maart: 11 De gemeentraad besluit beroep aan te tekenen bij de Kroon tegen het besluit van het college van gedeputeerde staten om goedkeuring te onthouden aan het bestemmingsplan Bever wijkerstraatweg. 16 De P.P.R. brengt de nota "Verkeer Inkeer" uit. 16 Nationale boomfeestdag. Schoolkinderen planten in de "bloe- menbuurt" van de wijk Noord-End meer dan 200 bomen. 26 Officiële opening van het sportpark van de voetbalvereniging C.S.V. door Loco-burgemeester Wokke. Burgemeester Van Boxtel was wegens ziekte plotseling verhinderd de opening te verrichten. 30 De raad besluit ten behoeve van de uitbreiding van de gemeen te in oostelijke richting tot aankoop van de boerderij aan de Molendijk en nagenoeg alle grond (27.5 ha.) van de Stichting Albert Asjes fonds. April 2 Officiële opening van de nieuwe brandweerkazerne door lo co-burgemeester Wokke. Burgemeester Van Boxtel is we gens ziekte verhinderd. 14 Eerste bijeenkomst van het bestuur van de Stichting Centra le Antenne Inrichting Castricum. 24 Gerda Stam van de Gymnastiekvereniging VIOS, Nederlands kampioene damesturnen van de Kon. Ned. Katholieke Bond. 25 Oprichtingsvergadering 2e tennisvereniging te Castricum. 27 De bibliotheek begroet de 10.000e lezer. 29 Uit handen van loco-burgemeester Wokke ontvingen drie in woners Koninklijke onderscheidingen. De heer W.C. Brouwer is de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van de Oranje-Nassau toegekend. De heer H.Karsten ontving de ere-medaille in goud, terwijl de heer R.W.F. Kreps is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Mei: 4 Dodenherdenking bij het monument voor de gevallenen aan de Provincialeweg. 5 Receptie ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van de gemeente-secretaris de heer A.G.M.Mok. 13 Openbare hoorzitting van de gemeente over het doorgaand verkeer in Castricum en Bakkum. Aktie middenstand Bak- kum tegen plannen tot gedeeltelijke afsluiting van de Bakkum- merstraat. 25 De werkgroep Oud-Castricum doet bodemvondsten uit de 2e en 3e eeuw tijdens opgravingen op het terrein van het afge broken hotel "De Rustende Jager". 26 Principe-besluit gemeenteraad inzake de start van de voor bereidingen voor de bouw van een nieuw raadhuis. 29 De heer G.Louter oud-gemeente-secretaris is op 72-jarige leeftijd overleden. Juni: 9 Officiële ingebruikneming luifel in de Torenstraat en aan vang viering 20-jarig bestaan Winkeliersvereniging Toren- straat. 11 Officiële opening van de atletiekakkommodatie op het voor malige CSV-terrein aan de Zeeweg, door de wethouder on derwijs en cultuur Mevr. P.Scholtz -Brand. 30 De gemeente besluit niet over te gaan tot gedeeltelijke afslui ting van de Bakkummerstraat en de omleiding van het ver keer op zon- een feestdagen via de Ruiterweg te handhaven. Tevens wordt besloten de Soomerwegh de versmallen door plaatsing van bloembakken, ter beperking van de snelheid van het verkeer. 30 le Braderie van het zomerseizoen in de Burg. Mooijstraat, Dorpsstraat en Torenstraat met een optreden van de Volks dansgroep Igram. Juli: 26 Burgemeester en wethouders besluiten de panden Dorpsstraat 75 en 75a (D'Oude Schimmel doorrijstal) en een uit de 17e eeuw daterende boerderij Overtoom 21 op de monumenten lijst te plaatsen. Augustus: 1 Officiële opheffingsdatum van de Petrusschool en de Pius X-school. 16 Start aktiviteiten van de Castricumse Invaliden Sportvereni ging i.o. 20 Rommelmarkt Jongerencentrum "De Bakkerij" op de Brink. 24 Restauratie van het pand Dorpsstraat 36 van de heer A. de Rooy voltooid. Het pand was eens de ambtswoning van bur gemeester Jan Mooy (1888-1918). September: 14 Oprichting startgroep plaatselijk vormings- en ontwikkelings werk. 21 Eerste fase renovatie en uitbreiding sportpark De Puikman gerealiseerd. 21 Burgemeester Van Boxtel vraagt om gezondheidsredenen ont slag met ingang van 1 november 1977. Oktober: 3 Officiële ingebruikneming vergader- en magazijnruimte Ro de Kruis in de voormalige Duinrandschool aan de Van Ol- denbarneveldtweg. 19 Karakteristiek pand Dorpsstraat 85 is onder de slopersha mer gevallen. Destijds was in dit pand een bakkerij gevestigd. 27 De raad schenkt uitgebreid aandacht aan het afscheid van Burgemeester Van Boxtel.

Jaarboek Oud Castricum | 1978 | | pagina 23