De Vriendschap in ’t Veld De Rietkraag in Zijdewind De film zal vertoond worden in De toegang is gratis en de koffie en thee staan voor u klaar. Uiteraard zijn we afhankelijk van de dan geldende corona maatregelen. Het is inmiddels 76 jaar geleden dat er een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog. Mensen die daar nu nog over kunnen vertellen, zijn inmiddels op leeftijd. De herinneringen gaan terug naar hun jeugdjaren en zijn de moeite waard om vast te leggen en te bewaren. Daarom zijn Jan Hoebe en Gerard Goudsblom het afgelopen jaar bij inwoners van onze dorpen langs geweest om hun bijzondere en soms aangrijpende verhalen vast te leggen op film. Verhalen over de vele evacuès uit Amersfoort en Den Helder, het ontploffen van een bom op het land van Tesselaar, een aanslag op de spoorbrug in Zijdewind, arrestaties na illegaal slachten en de hongertochten in de laatste oorlogs winter. De volgende personen zullen in de film te zien zijn: Cor van Baar en Gré van Baar-Groen, Kees Witte en Gré Witte-Droog, Theo Tesselaar, Riet Post-van der Stoop, Nel Wijn-Ursem, Jan Bruin en Vera Bruin-Ursem, Tiny Groen-Leegwater, Hans Middelveld en vooral Annie Leegwater-Smit. Annie vertelt over haar familie die het in de oorlog heel zwaar gehad heeft. Annie is een oudere zus van Bob en woont al jaren in Noord-Scharwoude. Vader Giel Smit en Jan Klaver hebben tijdens de oorlog illegaal een koe geslacht en zijn daarvoor opgepakt. Een uitgebreid verslag van Jan Klaver vindt u verder in dit blad. Er waren twee voorstengen gepland voor januari ^laas^"O^omen pj^edne^fenka;:^ hser, va de - Fcb'-* Oorlogsherinneringen uit ’t Veld, Zijdewind en Moerbeek Oorlogsherinneringen op beeld vastgelegd

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2021 | | pagina 4