Veel leesplezier! Het coronavirus is nog niet verslagen. Integendeel, want we zitten weer in een lockdown. Van vijf uur ’s avonds tot vijf uur ’s morgens zijn er veel beperkingen. De zorg staat onder druk. en iedereen heeft een mening over de manier waarop we met het virus om moeten gaan. Misschien is het verstandig om bij jezelf te rade te gaan, welke bijdrage jij kunt leveren om het virus te beperken. In de zomer zijn bij graafwerkzaamheden in de buurt van de Kanaalweg de resten gevonden van het vliegtuig, dat daar is neergestort. Alle resten van het vliegtuig en de overgebleven lichaamsresten zijn overgebracht naar Woensdrecht. Daar wordt alles onderzocht en eventuele DNA-gegevens veiliggesteld. De afgelopen maanden is er volop gegraven om de stroomvoorziening te verbeteren. In één van de tracés lagen volgens ingewijden misschien nog resten van een kloostercomplex van de Klopjeszusters. Archeoloog John van Lunsen, die bij de opgravingen betrokken was, heeft veel materiaal gevonden wat erop duidt, dat er inderdaad een klooster moet hebben gestaan. Dergelijke kloosters zijn gebouwd na de Tachtigjarige Oorlog, toen het protestantisme het enige toegestane geloof werd. De katholieken konden hun geloof alleen ’in het geheim’ belijden. In een van de volgende nummers zal een artikel van John van Lunsen geplaatst worden. Gerda Stammes-de Bruijn is 24 juni 2021 op 68-jarige leeftijd overleden. Zij was één van de vaste medewerkers van ons blad. Bovendien ligt er veel historisch materiaal in de boerderij van de familie Stammes. Betsie schrijft over haar leven een heel mooi artikel. Sjaak Wit Stichting tot behoud historisch erfgoed, ’t Veld - Zijdewind - Moerbeek Voorwoord

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2021 | | pagina 3