6 L, >^4 K 5 k i k I i Gerda, Vaarwel, we zullen je missen. Wie was Gerda? In 2006 is Gerda in ons bestuur gekomen om de Moerbeek te vertegenwoordigen. Dit heeft ze met veel zorg en passie gedaan. Ze schreef mooie en interessante artikelen over het boerenleven en bedrijven uit vroegere tijden. Als de bestuursvergaderingen plaatsvonden bij Gerda in Moerbeek, werden we verwelkomd in de prachtig opgeknapte boerderij met een schitterend interieur, bestaande uit een verzameling historische spullen. Ook dit was een passie van haar. Gerda was altijd blij en gastvrij. Ze bakte heerlijke appeltaart en zorgde na afloop voor een hapje en een drankje. Zo werd het weer een gezellig avondje. Na het overlijden van Frans en Henk in het begin van het jaar, kregen we in juli 2021 het droevige bericht dat ook ons bestuurslid Gerda was overleden. Natuurlijk wisten we dat Gerda ziek was. Toch was het onverwacht en flink schrikken. Gerda had meer interesses zoals de Westfriese folklore. Je zag haar in de zomermaanden tijdens de Westfriese markt in Schagen op donderdag regelmatig meelopen in de optocht. Bijna altijd met vriendin Conny Haring- huizen. In de zomervakantie had ze haar kleinkinderen aan haar zijde. Gerda droeg een prachtig zelfgemaakt kostuum met een kanten kap en antieke sieraden. Ook voor onze vereniging ging ze in de kleren. Samen met Betsie heeft ze in café de Vriendschap een kledingshow georganiseerd ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van ’t Is mooi weest. Ze heeft er toen voor gezorgd dat ook alle kleinkinderen van haar en van Betsie in een Westfries pakje het toneel opkwamen. Frans werd omgetoverd in een herenboer, met een zwarte hoed en een slipjas. Wat hebben we gelachen. Als klap op de vuurpijl showden Peter en Ans Dekker ondergoed van 100 jaar geleden, waarbij ze de hele zaal plat kregen. Tijdens een nazomerweekend heeft Gerda samen met Betsie geheel gekleed in Westfriese klederdracht in café de Vriendschap gestaan. Hier werden boekjes met oude dorpsfoto’s en antieke spulletjes uitgestald. Dit alles om onze historische vereniging te promoten. Er werd meer vrijwilligerswerk gedaan zoals het organiseren van bingo-middagen voor ouderen. Gerda was zeer geliefd bij heel veel mensen. Dat was goed te zien bij haar afscheid. Zoveel bloemstukken en attenties om haar heen. Het was ongekend. Gerda Stammes-de Bruijn, een vrouw met passie Ft

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2021 | | pagina 26