dacht ik, je moet toch hier lid van de fanfare zijn. Dat was toen St. Martinus en is later samengegaan met St. Gregorius uit Waarland en werd toen ’Samen Voorwaarts’. Ik speel op de cornet. Dat is een kleine uitvoering van de trompet. Wat vindt u het grootste verschil met toen en nu? Dat is vooral de vooruitgang in de techniek. Ik heb de eerste televisie nog meegemaakt. Die stond dan in het plaatselijke café. Als er dan een voetbalwedstrijd was, zat de zaal helemaal vol om naar zo’n klein beeldje te kijken. En de vooruitgang in het vervoer. We hadden toen samen met mijn broer een brommertje. Een Berini en een Kaptein Mobylette. En later had ik een motor. Een Honda, een heel vooruitstrevend type met een startmotor. Die hoefde je niet aan te trappen. Wat was uw beroep? Ik heb een opleiding gedaan op de lagere en middelbare landbouwschool. Daarna heb ik gesolliciteerd bij het Ministerie van Landbouw en daar was ik uiteindelijk werkzaam. Ik deed daar controlewerk bij land- en tuinbouw en visserij van regels die daar van kracht waren. Bestrijdingsmiddelen en dierenmishandeling, daar moesten we op toezien. Meestal eerst een waarschuwing maar we deelden ook boetes uit, daar waren we toe bevoegd. Samen met buurman Cor Smit heb ik ook de avondmulo in Spanbroek gevolgd en we hebben allebei het diploma behaald. Bent u ook wel eens gevallen met de motor? De Weere was is een lange weg met 33 bochten en ik ben er een keer onderuitgegaan op de natte weg. Ik heb ook op de motor samen met oma nog rondgetoerd door Nederland. Waarom bent u naar ’t Veld verhuist? Ik mocht van het ministerie niet in De Weere en omgeving blijven wonen en werken. Je had dan te veel voorkennis bij die mensen en daar moet je geen controlewerk gaan doen. Dus ik werd in deze regio geplaatst. We hebben eerst nog in Den Helder en Schagen gekeken maar daar was het niet zo gemakkelijk om wat te vinden. Toen spraken we Cor Sijts, die komt ook uit De Weere. Hij woonde al in ’t Veld en vertelde dat er naast hem aan de Dreef nog een stukje grond te koop was. Dat was grond van Cor Smit die had het in de vrije verkoop. Toen hebben we daar een huis gepland en in eigen beheer laten bouwen. De toenmalige burgemeester van Breemen had er veel baat bij dat daar in het nieuwe plan gebouwd werd, dus we kregen alle medewerking en binnen een jaar stond er een huis. Een half jaar later kwam Cor Langedijk, de broer van Tony, hier ook wonen. Die kwam ook uit De Weere. Hoe en wanneer heeft u oma ontmoet? Ik was de op een na jongste van 7 kinderen en Tony was de op een na jongste van 15 kinderen dus er was regelmatig een bruiloft die toen nog veel gevierd werden. We waren toen allebei 17 jaar en naar een bruiloft mocht je altijd een meisje meevragen. Ik vroeg Tony. We hadden toen nog geen verkering. Daar waren we nog veel te jong voor. Onze bruiloft was jaren later toen we allebei 27 waren en die begon ’s morgens om 10 uur op het gemeentehuis en daarna naar de kerk. ’s Middags was er een receptie met de fanfare erbij en dan ’s avonds de bruiloft tot 1 uur ’s nachts. En toen heb ik de bruid naar binnen gedragen in ons nieuwe huis aan de Dreef. Dreef 3 met daarachter nog weiland. Piet hier op een Jawa Twin.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2021 | | pagina 25