Waar bent u geboren? Ik ben geboren in het dorpje De Weere in 1938 in een gezin met 3 broers en 3 zussen. We zijn op bezoek bij Piet Berkhout en Tony Berkhout- Langedijk in Oranjehof aan de Oranjelaan 5. Daar is ook hun kleindochter Cady Berkhout, dochter van Jos Berkhout en Lieke de Waard uit Waarland. Had u vroeger huisdieren? Wij hadden een hond op de boerderij. Het was een gemengd bedrijf met koeien en land- en tuinbouw. We hadden een kalfje dat geen moedermelk kreeg. Gelukkig hadden we ook nog een geit met jongen die melk genoeg had. Dus dronk het kalf geitenmelk. Dat liet de geit gewoon toe. Bij het drinken gaf ze wel eens een kopstootje en dan vloog de geit met een boog door de lucht. Heel bijzonder. Hoe oud zijn uw vader en moeder geworden? Mijn vader is 82 geworden, maar mijn moeder is veel te jong overleden. Die was nog maar 47. Zij was ’s morgens nog gezond maar kreeg een acute vorm van trombose en is dezelfde dag nog overleden. Ik was toen 12 en werd van school gehaald en ze was toen al overleden. Mijn jongste broer was 8 en mijn oudste zus van 18 moest toen de huishouding overnemen. Later kwam opoe ook over huis, de moeder van mijn vader. Zij zat lekker in een hoekje onze sokken te stoppen. Wat zijn uw hobby’s? Nou dat is sport. Ik ben in De Weere, lid geweest van een turn- en atletiekvereniging. Een jaartje op de voetbal, maar dat lag mij niet zo. Nu tennis ik nog steeds met veel plezier. En muziek was mijn hobby. Ik ben vanaf mijn 12e bij een orkest gekomen. Crescendo in De Weere maar na 10 jaar in ’t Veld 2. Opa, vertel eens over vroeger Piet Berkhout in gesprek met kleindochter Cady Berkhout. Piet in het leger met in zijn hand de cornet. Piet met het kalf bij pleegmoeder geit.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2021 | | pagina 24