K IM ii ffli IC - i J HULDE EN GEBED VOOR DE SOLDAAT GERARD BUREN GEB. 8 MAART 1926 GESNEUVELD TE KEDIRI 4 FEBR.1949 refrein refrein 1 Deze herinnering moet uit de jaren ’50 zijn geweest, toen wij met gespaarde bonnen van de Spar gratis met de bus naar Amsterdam zijn geweest. Daar was een optreden in Carré met Snip en Snap. Daar werd een liedje gezongen, dat ik daarna nooit meer heb gehoord. Ook wist ik niet wie het heeft gezongen. Jaren later ben ik gaan zoeken; ik wilde het horen want die herinnering raakte ik niet kwijt. Op een gegeven moment schoot mij de naam van de show te binnen: De Sleeswijk Revue. Door verder te zoeken kwam ik op de titel van het liedje. Dat is: Jongens in Indië. En nu gezongen door The Sunstreams. Maar deze herinnering heeft ook zeker te maken met de Zijdewinder soldaat Gerard Buren die in 1949 in Indië is gesneuveld. Misschien zijn er nog mensen die zich dit herinneren. Juist daarom wil ik dit verhaal in het blad ’t Is mooi weest. refrein: Jongens in Indië, hou je maar haaks daar is het land van smaragd. Denk aan je meisje, je vrouw of je kind zij die daar ginds op je wacht. Jongens in Indië, hou je maar haaks straks ben je immers weer thuis. Dan wacht wat je lief is je op aan de boot jongens dan ben je weer thuis. Jongens in Indië Skymasters brachten in pijlsnelle vaart zakken vol post naar de Oost. Brieven van meisje, van vrouw of van kind brachten daar liefde en troost. Al die beschreven papiertjes van thuis las men daar ginds keer op keer. Al waren de woorden niet altijd gelijk toch kwam het steeds hier op neer. Huil niet m’n liefsteik sla mij erdoor heus heb om mij maar geen angst. Jij moet niet treuren dat helpt je toch niet dan duurt de scheiding het langst. Eén ding dat moet mij nog wel van het hart zorg dat je blijft, die je bent. Zodat bij het weerzien één ieder in jou duidelijk de oude herkent. Eénzaam, alleen in dat land van smaragd blind voor de tropische pracht. Stond een soldaat vaak met stengun op post en hield oplettend de wacht. Rondom hem heen klonk geen enkel geluid niets waar door hij werd verstoord. Dan zag hij het Hollandse land weer voor z’n geest en heeft vaak in stilte gehoord. Achterzijde bidprentje Gerard Buren. Gedenksteen van Gerard Buren aan de buitenmuur van de Martinuskerk in ’t Veld. Een bijzondere herinnering In uw gebed wordt aanbevolen de Ziel van Zaliger GERARD BEREN Hij werd geboren te Bergen (N.-H.) 8 Maart 1926. Opgeroepen in militaire dienst, vertrok hij als Grenadier naar Indonesië op 26 Mei 1947 en viel als slachtoffer van zijn plicht op 4 Febr. 1949 nabij Kediri op Java. Getrans porteerd naar het hospitaal werd hij in zijn stervensuur bijgestaan door de Aalmoezenier en de 5e Februari be graven met militaire eer nabij het kerkje van zijn garnizoen. Bij dit droevig sterfgeval gaat onze deernis vóór alles uit naar de ouders van deze eerste (van de St. Martinus- parochle te 't Veld. N.-H.) gevallen strijder en medebroeder. Wordt van zwaarste offer gevraerd? een keer naar huls, •oen hij één van zltt naak kers verge zeld bad naar diens vustplaats. Hij. (Gerard), was berêhd, dag en nacht stond hem de dood voor ogen. Hij wist, dat er een hogere Macht over zijn leven kon beschikken. Als een held is hij dan ook gevallen voor God en Vaderland. Ouders, laat het getuige nis van zijn aalmoezenier u tot troost zijn in deze droeve dagen: „Ik heb in Gerard één van mijn beste jongens verloren. Steeds zocht hij mij op en verschafte mij waardevolle inlichtin gen. Zodoende was hij voor mij een grote steun en onder zijn kameraden een waar Apostel”. Zo’n jongen. Vader en Moeder, uw kind te mogen noemen, is benijdenswaardig. Benüdenswaardi- ger nog is nu zo’n kind als voorspre ker te mogen hebben in de hemel. Maria, hij was ook uw kind! Toon dat Gij vooral nu zijn Moeder züt! Onze Vader - Wees gegroet.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2021 | | pagina 23