Broer Jan Jan heeft in zijn jonge jaren enige tijd in Heliomare ge zeten. Hij was een positief mens. Na de lagere school ging hij op zijn driewieler naar school in Schagen. In de weekenden vermaakte hij zich prima. Jan had overal zijn huisjes waar hij regelmatig even een koppie kwam drinken of gewoon gezellig een praatje kwam maken. Overal werd hij warm ontvangen. Jan was altijd belangstellend, dankbaar en vooral optimistisch. Toen de broers en zussen het ouderlijk huis een voor een gingen verlaten, werd er voor Jan een gezinsvervan gend huis gezocht. Hij kwam terecht in ’Amstelrade’ te Amstelveen. Na enkele jaren wilde Jan heel graag wat dichter bij zijn familie wonen. Het lukte om een mooi appartement te vinden in Heerhugowaard. Hij kreeg meer bezoek en kon zelf makkelijker naar familie toe. De laatste jaren ging zijn gezondheid langzamerhand achteruit. Hij heeft diverse keren zware operaties moeten ondergaan. Steeds kwam hij er weer bovenop, tot het echt niet meer ging. Op 12 maart 2020 is Jan overleden. Tot het laatst aan toe heeft hij de regie in eigen hand gehouden. Op zijn rouwkaart stond de tekst: ’Ik heb een mooi leven gehad, ondanks mijn handicap. Ik heb alles uit mijn leven kunnen halen’. De huidige eigenaren van Moerbeek 35 zijn Kees Koomen en Erna Koomen-Kooijman. Zij kregen twee kinderen. Cas in 1998 en Kim in 1999. Tevens is hier gevestigd ’Gebr. Koomen machinaal straatwerk’. Broer Piet heeft naast de boerderij samen met zijn vrouw Marjolein Koomen-van Diepen een nieuw huis laten bouwen. Zij kregen drie kinderen. Daniëlle in 1992, Renate in 1994 en Mark in 1996. 38-jarige leeftijd overleden. Hij wist hoe het voelde. De kinderen moesten weer verder en hebben de draad weer opgepakt zonder vader en moeder. Piet en Kees zijn verder gegaan met de boerderij. Ze waren nog maar 19 en 16 jaar. Ome Piet en zijn vrouw Leida heb ben het gezin enorm gesteund. Na nog enkele jaren geboerd te hebben besloten beide jongens verder te gaan als stratenmaker. Het is een bloeiend bedrijf geworden, werkzaam door geheel Noord-Holland met machines en personeel onder de naam ’Gebr. Koomen machinaal straatwerk’. Een leuke anekdote Op de foto van 1919 zien we in de voortuin een witte betonnen bloembak staan. Deze bloembak is eens geschonken aan de eerste vrouw van Jan Zijp. Deze vrouw was een dochter van Klaas de Moor, één van de vorige eigenaren van de boerderij. Na zijn scheiding had Jan Zijp een enorme hekel gekregen aan zijn ex-vrouw. Alles wat van haar was moest weg. Een zus van Jan Wijn, zij hield van tuinieren, kreeg daar lucht van en wist de pot te ruilen voor een taart uit de bakkerij van haar vader, gevestigd in de Moerbeek. Tot heden staat deze bloembak nog steeds bij de familie Wijn in de tuin. Het is inmiddels een bloembak van ruim 100 jaar oud! Jan Wijn heeft gezegd: ’Als wij hier vandaan gaan, gaat de bloembak weer terug naar de tuin van Moerbeek 35’. De wens van vader en moeder is vervuld. Het gezin is bij elkaar gebleven en heeft na al die jaren nog steeds een goede band met elkaar. Vader Piet hield van mooie auto’s. De bloembak staat nu nog in de tuin van Jan Wijn op Moerbeek 46. ^TX**"~*

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2021 | | pagina 22