f Op het erf van de boerderij liep de mooie, trouwe herdershond Lex rond die zijn baas altijd in de gaten hield. Als vader Piet met zijn tractor aan het maaien was op de zeer lange akkers week Lex geen moment van zijn zijde en bleef hem urenlang achtervolgen. Steeds weer heen en terug. Een prachtig gezicht. Ondanks alle drukke werkzaamheden op de boerderij werd er ook tijd vrij gemaakt voor leuke en gezel lige dingen zoals klaverjassen met een kaartclubje, gastdagen met familie en vrienden en naar de kermis in Schagen en Moerbeek. En niet te vergeten het stijldansen, waar vader Piet bijzonder goed in was. Vooral walsen ging hem goed af. Menig Moerbeker weet zich goed te herinneren dat hij de hele zaal door zwierde. IJsdansen kon hij ook als de beste. Zo had hij op achttienjarige leeftijd tijdens de oorlog een paar ijzers van kunstschaatsen onder zijn nieuwe schoenen laten zetten. Het moest allemaal wel goed passen. Toen de kinderen iets ouder werden, werd er een gezinskaart voor ijsbaan de Meent in Alkmaar gekocht. Heel vaak ging het gezin met een auto vol richting de ijsbaan om te gaan schaatsen. Na een mooie avond kwamen ze dan voldaan weer thuis. De oudste kin deren kregen ieder jaar nieuwe schaatsen die het jaar daarop weer door de jongere kinderen konden worden gebruikt. Als er een mooie zomerdag op komst was en iedereen was vrij, stond vader Piet extra vroeg op voor het melken van de koeien. Moeder Emma verzorgde dagelijks de kalfjes zodat alles snel aan kant was. Zij deed dit graag want ze hield van beesten. Na het ontbijt werden de tassen gevuld met broodjes en drinken en ging het gezin met een auto vol richting het strand. Meestal naar Groote Keeten omdat het daar rustig was en er voldoende parkeergelegenheid was.Deze familie Koomen kende ook heel veel tegen slagen. Het was niet altijd rozengeur en maneschijn. Hun eerste kind Jan werd geboren met een handicap. Dit bracht voor het verdere leven veel zorgen met zich mee. In het jaar 1963 werd dochtertje Emmie dood geboren. Als er destijds een kindje dood werd geboren, mocht het niet meer worden gedoopt en niet met gewijde grond in aanraking komen. Vader Piet is in zijn eentje met het kistje naar de kerk gegaan. Het kistje met de baby werd aan de rand van het kerkhof Het hemdenracen was een aparte sport waar Piet in zijn jonge jaren met paard Janus aan deelnam. Hij won bijna altijd en daarom moest hij maar wat naar achter bij de start. Een ander had dan ook eens de kans om te winnen. Dikwijls wist hij ze toch voorbij te gaan met zijn Janus. 0 Gezinsfoto t.g.v. het 12% -jarig huwelijk op 5 oktober 1968. Boven staand: v.l.n.r. Carolien, Ineke, Wim, Jan en Piet. Onder zittend: v.l.n.r. Kees, vader Piet met Jeanine, Erna en moeder Emma met Astrid.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2021 | | pagina 20