Met z’n allen op de fiets naar de uithoek van onze provincie, Blaricum. Een eindeloos lange fietstocht via de Beemster en Purmerend. In de berm een pauze om even een broodje te eten. Als iemand een lekke band had, werd er door de groep rustig doorgefietst. Een van de begeleiders hielp met het plakken van de band, om daarna snel de groep weer in te halen. We maakten een stop tussen de Schellingwouderbrug en Durgerdam. Daar mochten we even zwemmen in het IJ. Niet helemaal ongevaarlijk met de langs varende schepen. In Blaricum werden de tenten opgezet op een terrein grenzend aan een natuurgebied. Op de hoek van het terrein werd een gat gegraven dat bijna helemaal afgedekt werd met takken. Hier mochten we onze behoefte doen. Dorus van der Stoop weet zich te herinneren dat we bijna elke dag rode bietjes aten, maar er zal vast ook wel een dag geweest zijn dat we macaroni aten met smac uit blik en ketchup. Koos Groot weet nog dat je eindeloos moest wachten op het ontbijt. Het was soms al half 10 voordat we ons eerste broodje kregen. We mochten van de leiding ƒ2.50 zakgeld meenemen, maar volgens Piet Wijnker heeft Theo Groot zich daar niet aan gehouden. Hij kon veel meer lekkere dingen kopen dan de anderen. We maakte een uitje naar paleis Soestdijk, waar we voor het hek het paleis mochten bewonderen. Halverwege de week werd er ’s avonds een groot kampvuur gestookt. Frans speelde verdienstelijk gitaar. Het waren de hoogtijdagen van The Cats daarom was het nummer Sure he’s a cat herhaaldelijk te horen. In de zomer van 1967 ging een groep van ongeveer 15 jongens en 2 begeleiders op kamp. Dit waren invaller Gerard Wijnker, toen wonend in het patronaatsgebouw, en Frans Bakker, een van de 21 kinderen van De Weel. De vaste begeleider was Jan Mooij, maar die kon helaas geen vrij krijgen van zijn werk. Hij is wel even op bezoek geweest om deze mooie foto’s te maken. X efl 1 /[I Gerard Wijnker en Frans Bakker. Op de terugweg werden we geplaagd door hevige regenbuien, maar als je flink doorfietst dan droog je vanzelf weer op. Op kamp met ’t Gilde

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2021 | | pagina 16