iS L 4 I W Defensie heeft dit jaar in de maanden mei en juni onderzoek gedaan op deze crashplek. Het ging omeen Vickers Wellington bommenwerper van 311 (Czech) squadron van de Royal Air Force. Dat was na een bomaanval op Bremen op de terugweg naar Engeland toen het werd neergeschoten. Dat gebeurde in de nacht van 22 juni 1941. Een van de 6 bemanningsleden overleefde de crash. Hans Middelveld uit ’t Veld die zich al jaren verdiept in de geschiedenis van vliegtuig- en scheepswrakken nam af en toe leterlijk een kijkje achter de schermen. Begin mei kwamen er machines om de resten te bergen. Er werden dam-wanden geplaatst en men heeft tot een diepte van 15 meter gegraven en gezocht naar overblijfselen. Er werd geheid en gegraven, al het uitkomende materiaal werd zorgvuldig gezeefd en tot de kleinste deeltje toe bewaard voor onderzoek. Hans laat ons deze werkzaamheden via een tekst en fotoverslag meebeleven. Er stond ook al een herden kingsmonument op deze plaats en nu is er een nieuwe markeringspaal voor in de plaats gekomen. Er zijn tijdens de oorlog in onze omgeving vele vliegtuigen neergestort, meestal na te zijn beschoten door Duitse nachtjagers die opstegen vanaf vliegveld Bergen. Een ervan crashte in het weiland aan de Kanaalweg tussen ’t Veld en Nieuwe Niedorp. 11 ‘1 F* Zwaar materieel voor het slaan van de damwanden. Lokatie van de berging aan de Kanaalweg. Overblijfselen van een luchtgevecht uit ’40-45 geborgen ft I 4 Z

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2021 | | pagina 14