Deze keer zitten we aan de keukentafel van Corrie van der Geest - van der Poel en haar kleinzoon Chris, zoon van Marco van der Geest en Petra van der Geest - Buma. Oma waar komt u vandaan? Ik kom uit Rijpwetering, de plaats waar Joop Zoete melk ook vandaan komt. Daar hadden mijn ouders een agrarisch bedrijfje, een boerderij. Met 11 kinderen waren we. Dus dat was wel gezellig. Ja,dat snap ik. En hoe heeft u opa Koos ontmoet? Mijn zus was getrouwd en haar man had een loon bedrijf waar opa Koos ook werkte. Ik paste vaak op de kinderen van mijn zus en daar kwam ik Koos vaak tegen en zodoende. Wie waren uw naaste buren toen u in Moerbeek kwam wonen? Aan de ene kant hadden we Piet en Tiny Tessel en aan de andere kant Arie de Raat. Die had toen ook een klein boerderijtje. Wat was uw taak binnen het loonbedrijf? Oh van alles, ik was echt manusje van alles. Ik deed de boekhouding, de telefoon en de planning. En natuurlijk ook nog het huishouden. Hoe zijn jullie in Moerbeek terecht gekomen? Koos wilde graag een loonbedrijf voor zichzelf beginnen. Ab de Wit, de vader van Vok, die hier in Moerbeek een loonbedrijfje had wilde daar mee stop pen. Hij wilde liever met een draaiorgel de kermissen en markten langs. Op een zondagochtend belde hij ons op. Dat was in 1967. Er waren hier in Moerbeek toen nog 20 veehouders en nu zijn er nog 4 grote over. Hoe bent u met het houden van schapen begonnen? Nou in het begin kregen we twee potlammetjes. Die konden mooi het gras rond de schuren opvreten. Dan hoefden we dat niet meer te maaien. Dit is op den duur een beetje uit de hand gelopen. En het was ook voor de leuk. Thuis bij mijn vader had ik ook altijd al een paar schapen. Oma vertel eens over vroeger Chris van der Geest in gesprek met zijn oma Corrie van der Geest. Moerbekerweg 4.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2021 | | pagina 24