Knelis Nieuwe fiets S3 IE® CS Voorzitter het is tijd, klonk het vaak op stipt 8 uur als we ’s avonds een vergadering hadden van onze historische vereniging. Omdat de voorzitter wist dat secretaris Henk gesteld was op orde en regelmaat restte hem dan niets anders dan een klap op tafel te geven en de vergadering te openen. Wie daarna nog binnen kwam werd met een laagdunkende blik ontvangen. Je snapte dan meteen, dat welke smoes je dan ook verzon, deze niet als excuus aanvaard zou worden, dus ging je stil zwijgend zitten om de orde zo min mogelijk te versto ren. Altijd alles perfect voorbereid en tot in de puntjes verzorgd dat was onze secretaris wel toevertrouwd. En hij probeerde die eigenschappen ons ook bij te brengen, maar ja? Met de feiten tot bijna voor Christus uitgeplozen kwamen er indrukwekkende artikelen van zijn pen in ons blad te staan waar de geïnteresseerden van genoten, terwijl anderen het zware kost vonden. Altijd keek Henk het werk van medeschrijvers als een schoolmeester na en corrigeerde de taalkundige fouten. Ook gaf hij goed bedoeld advies voor aanpas singen als de inhoud hem niet historisch verantwoord leek. Zo kwam er ieder halfjaar weer een verantwoord blad “t Is mooi weest” uit. Dat Henk naast dit werk zich ook nog inzette voor de kerk, het dorp, de muziek en schoolwerk, kwam naar voren in het in memoriam in de krant van 16 januari 2021. ’t Veld had een lange weg met an weerskante een paar landpade weer een boertje of een tuindertje hun spul hadde. An ien van die landpadde weunde an de noord kant Knelis. Knelis was al vroeg weduwnaar en most zijn tuinderijtje met een paar koetjes draaiende houwe. Knelis kon allemachtig poepere en te keer gaan teuge z’n joos als het hem niet zinde. Bij harde noorde wind konne we dat in het durp hore. Nou fietste ik met een groepje joos naar de MULO in Alkmaar. Ik was een keer wat latig en docht dat de joos al weg ware. Maar ik had mazzel. Ik hoorde Knelis poepere en dat betekende harde wind in de rug en kon ik de joos dus inhale. Er ware twee bakkers, vier kruideniers, twee metselaars en timmermanne in het durp. Schuin tegen over ons had je de Spar winkel. Vader kreeg voor z’n verjaardag een nieuwe fiets. Nou ja een opgemoffelde. Hij ging ‘sogges te rondvrage bij de klante en are dag de boskippe weg brenge. Nou belde een klant op van: Piet als je straks komme te rondvrage? Neem dan 10 pond bloem mee want ik moet brood bakke. Vader ging met 10 pond bloem in de mand z’n nieuwe fiets uit prebere. Bien over het zadel en wij stonde hem na te kijke. Maar wat beurde er? Vader slingerde over de hele weg en viel met 10 pond bloem pal voor de Spar. De fietsemaker had vergete het stuur vast te zetten. Wat was ie pissig. Wij moste stiekem gniffele het was zo’n koddig gezicht. Lokaal WestFries (‘3 Henk Klijn, secretaris, schrijver, corrector, verdeler.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2021 | | pagina 13