Bachelors uit Z Veld de radio zongen voor 7 konden opnemen ten bate van het bouwen van een dorpshuis. Onder leiding van promoter kapelaan Martius ging dit gebeuren. De opname was in Alkmaar op 3 november 1969. In december kwam de plaat uit. Nu zij een eigen plaat hadden, durfden ze iets meer hun nek uit te steken. Zo kregen ze het lumineuze idee om zichzelf uit te nodigen bij het radioprogramma “Tussen 12 en 2” van de KRO, gepresenteerd door Ted de Braak. En ja...er werd zowaar gereageerd en de uitnodiging volgde. Opgewonden vertrokken ze naar de studio in Hilversum in de Volkswagen Kever van kapelaan André Martius. Ze werden hartelijk ontvan gen en een voor-gesprekje volgde. Daarna wachtten ze tot ze aan de beurt waren. Eerst een programma met diverse items, daarna een zangeres, gevolgd door Cees Schilperoort met het bekende spelletje “Raden maar” en toen The Bachelors. Ze zongen o.a. ‘Callowla vita’ van Raymond Froggat en ook ‘Maria Isabel’ van Los Payos in een Nederlandse tekstuitvoering. Ted de Braak nam de tijd voor een gesprek. En ja.leg dan maar eens uit dat we een zanggroepje zijn uit een klein dorpje uit Noord-Holland en optreedt op bruiloften met waardin hij antwoordde, dat deze tegenwoordig niet meer zo hard nodig zijn. De ka pelaan besloot met te zeg gen, dat het voor de men sen in ’t Veld en Zijde wind een gebeurtenis was luisteren, beurzen Daarna Bachelors *T VELD Het geduld van velen werd op de proef gesteld, omdat „The Bachelors*1 uit *t Veld wat later in de ether kwam dan oorspronkelijk was aangekondigd. Hoewel Ted de Braak een kwar tier in het K.R.O. radio program „Draaien maar” had toegezegd, kwam het gezelschap maar zeven minuten in de lucht. Een en ander hield verband met het sportprogramma van Theo Koomen, dat nog al uitliep. Over hun bezoek aan de K.R.O. vertelden de leden van het gezelschap: „Wij waren om kwart over elf in de studio. Daar werdén we ontvangen door de chef de reception Frits van Turenhout, Ver- dat zij konden z zonder dat de open moesten, speelde The „Maria Isabelle” en „My little lady”. De liedjes la gen goed in het gehoor en werden zuiver gezongen. Wat de plannen betreft, in ieder geval, aldus Joop Jong, moeten we naar Eindhoven naar de zin gende waardin. Dat zal hoogstwaarschijnlijk vol gend jaar met carnaval zijn. Ook kregen we een uitnodiging van de Stich- volgens ging men naar Jos Timmer, die de pro ductie van ’Draaien maar’ had. Hij vroeg hen of zij de voorkeur gaven aan gitaarbegeleiding of me dewerking van het huis orkest. „De Bachelors" koos het laatste en kwam vervolgens bij Ted de Braak, die de leiding had. Daarna wachtte „The Bachelors” en kwam men even in contact met de zingende waardin uit Eindhoven. Eindelijk 7 minuten voor twee kondigde Ted de Braak „The Bachelors” uit ’t Veld aan en er volg de een interview met ka pelaan Martius. De heer De Braak stelde, dat de kapelaan ’n goede bouw pastoor zou zijn, waarop ting Gezondheidscentrum. Krantenartikel naar aanleiding het radio-optreden van 'The Bachelors’. 1970. Wilma en Elly van den Hoek, Annie Stadegaard en Joop Jong.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2021 | | pagina 11