[lil I In ieder dorp was vroeger wel een jeugdbeweging actief. In Heerhugowaard was dit in de vorm van de Zeeverkenners en in onze gemeenschap ‘t Veld en Zijdewind het R.K. Jongensgilde De Rakkers. Er werd contributie betaald en andere vormen van inkomen bedacht. Zo werd het idee geboren dat de aalmoeze nier (meestal de kapelaan) bij een bruiloft tijdens de receptie mocht collecteren voor de jeugdbeweging. Er traden enkele leidsters op en zongen dan enige nummertjes. Bij het gezin van Piet en Anna Jong - de Jong van de Vivo winkel uit ’t Veld waren twee oudere zussen, Miep en Vronie, leidster. Omdat broer Joop (Dets) vaak op de gitaar bezig was en rock and roll nummers zong, zeiden die meiden: “Ga jij dit maar doen!” Met Ida en Vronie Koenis en Alie de Boer werd er in 1964 een kwartet gestart en geoefend. Als één van de leden trouwde werd er een opvolgster gezocht en zo wisselde de bezetting regelmatig. Bep Keesom heeft ook jaren met plezier meegezongen. Na het afscheid van Bep Keesom voegden Wilma en Elly van den Hoek zich bij het groepje (dochters van Frans van der Hoek, de tulpenkweker en Jo Noordstrand). Dit waren de buurmeisjes van Annie Stadegaard (dochter van Dirk Stadegaard en Afie Schilder). Annie was toen al enige tijd aanwezig bij de groep. Ze repeteerden om beurten bij iemand thuis. Het repertoire werd door hen zelf bij elkaar geraapt, en uitgeprobeerd. Het waren altijd covers van bestaande muziek. Het zanggroepje had in het begin nog geen naam. Later had men de naam ‘The Bachelors’ bedacht. De betekenis hiervan is ‘De vrijgezellen’. Er zijn heel veel bruiloften en feesten geweest waar ze hebben gezongen. Heel vaak met veel plezier en suc ces. Ook werden ze vaak na het optreden uitgenodigd om het feest verder mee te vieren. Bij het afscheid werd er dan nogal eens gezegd: “Jullie blijven toch wel?” Dit was niet tegen dovemansoren gezegd. Zo hebben The Bachelors heel veel feesten bijgewoond en uitgebreid genoten van eten, drinken, muziek en dans. Uniek om dat te hebben meegemaakt. Die feesten waren zoals gebruikelijk meestal bij café De Vriendschap in ’t Veld, maar ook in beide feestzalen in Zijdewind. Buiten het dorp is er nooit opgetreden. In het jaar 1969 werd er gevraagd of zij een plaatje The Bachelors 1965. V.l.n.r. Bep Keesom, Joop Jong, Alie de Boer en Wilma van den Hoek. 1965. V.l.n.r. Bep Keesom, Joop Jong, Alie de Boer en Wilma van den Hoek.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2021 | | pagina 10