Theo en Marie Blauw 65 jaar blii en gelukkig op eigen stek Hun 65 jarig huwelijksfeest konden ze vieren in het oude en vertrouwde Moerbeek. Oma was erg trots dat de waarnemend burgemeester hun persoonlijk met een bos bloemen kwam feliciteren. En er verscheen een mooi nieuwsbericht in de krant. Zoals de bevrijding centraal stond in de ontmoeting, zo stond het ook centraal tegen het einde van het leven. Zeven weken na het overlijden van oma, is opa zijn vrouw achterna gegaan en is ook hij overleden. Een bevrijding om weer bij haar te kunnen zijn. Zijn Marie. Na jaren van hard werken op de boerderij kwam er ook wat ruimte voor andere bezigheden zoals kaartavon den, toneelvoorstellingen, de biljartclub, jeu de boules en niet te vergeten de Moerbeker Kermis! Dit werd in eerste instantie in het dorpscafé gehouden en later kwam daar een tent voor in de plaats. Ook zijn ze twee keer op vakantie geweest in Zuid-Afrika om de broer van oma te bezoeken. In die tijd was zo'n verre reis uniek. Op een gegeven moment kreeg opa rugklachten en werd hij genoodzaakt om na 40 jaar te stoppen met de boerderij. De boerderij werd door zijn zoon Theo nog 5 jaar lang voortgezet. Gelukkig konden ze in Moerbeek blijven wonen. Ze gingen op 8 december 1986 verhuizen naar een gezellige bungalow aan Moerbeek 17 met een mooie grote tuin. Toen ze 62 jaar getrouwd waren, hebben ze een appartement gekocht aan de Miede in Schagen. Ze hadden deze „vakantie" 4 maanden volgehouden in de stad. Het vertrouwde platteland met zijn eindeloze graslanden werd intens gemist. Gelukkig was hun bungalow nog niet verkocht en zijn ze vervolgens weer terug verhuisd. Eens Moerbeek, altijd Moerbeek 7 In 2007 gingen alle kleinkinderen op de foto. Artikel uit Schager Weekblad ter gelegenheid van het 65 jarig huwelijksfeest. Waarnemend burgemeester Theo van Eijk feliciteert het echtpaar mauw met mm oj-jarig nawe- lijk. (Tekst en foto: Mare Moussault) MOERBEEK - Nog geen /es uur burgemeester of bij kon rijn ambtsketen gelijk al omdoen voor een officieel bezoek. De nieuwe (acht maanden waarnemend) bur gervader van de ook kriek-nicuwc gemeente Hollands Kroon, Theo van Eijk, toog afgelopen maandag naar de Moerbeek om Theo en Marie Blauw geluk te wensen met hun 65-jarig huwelijksfeest. De koningin had ook een ge lukwens gestuurd, maar met de komst van de burgemees ter was Marie toch het meest in haar nopjes. 'Blij en geluk kig', dat zijn de woorden die volledig passen bij dit bruids paar. Tot wel drie keer toe noemde Marie - en Theo be aamde dit met een krachtige glimlach - dat ze 'een zo rijk en gelukkig leven hebben'. En dat dan niet in de zin van geld op de bank maar letter lijk kinderen op de bank, die vrijwel dagelijks contact met ze hebben. Zes dochters en vier zonen kregen Marie en Theo, die hen als een warme jas omringen. Vrijwel alle maal waren ze ook aanwezig toen de burgemeester op de koffie kwam, met de bekende fcestruiker - bloemen namens de gemeente. Theo is inmiddels 87 jaar, hij heeft vanaf zijn 2 le aan de Moerbeek gewoond. Zijn le ven lang als koeboer. Maric was van oorsprong geen boe rendochter, maar ze heeft al tijd vol vuur meegewerkt en ziet er met haar 84 nog kwiek genoeg uit om zo de mclkput in te springen. Drie jaar geleden vonden ze het welletjes, daar aan de Moer beek. Ze kochten een appar tement aan de Miede in Schagen, De familie heeft hen verhuisd; het huis werd te koop gezet. Krap vict maanden hebben ze het 'in de stad' uitgehouden. "Ze kwijnden weg, vooral pa", al dus dochter Tine. "Ze liepen een paar keer per week over de Moerbeek, langs het huis. Gelukkig was het nog niet verkocht. We hebben ze weer terug-verhuisd. Alles staat weer exact op dezelfde plaats." Nu kijken Theo en Marie weer uit over hun vroegere graslanden en zijn gelukkig. Zo kan het dus ook; mede dankzij een tiental zorgzame kinderen en niet te vergeten de 'koude kant1, die naast ze woont. Hun 60-jarig feest hebben ze groots gevierd. Nu houden ze het wat kleiner: met alle di recte familie uit eten, daags na de datum van het kerke lijk huwelijk. Met zulke kin deren gaat dat vast gezellig worden! Theo en Marie Blauw voor het huis in Moerbeek 17.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2020 | | pagina 7