Wassend water brengt geliefden bijeen. De bevrijding die 5 generaties heeft voortgebracht. Theo Blauw: 11 mei 1924 - 17 december 2014 Marie Blauw-van der Wal: 21 september 1927 - 20 oktober 2014 Opa was geboren op een boerderij in Hoogwoud in een gezin met 14 kinderen. Al heel jong had hij zijn ouders verloren. Hij werd opgevoed door zijn broers en zussen. Hij was 16 jaar oud toen de oorlog uitbrak. Twee jaar later moest hij onderduiken in de Beemster om de tewerkstelling in Duitsland te ontlopen. Bij verschillende onderduikadressen moest hij keihard werken. Oma was geboren in een gezin met 8 kinderen te Menaldumadeel in Friesland. De onderwaterzetting van de Wieringermeer tegen het einde van de oorlog bracht oma en opa in 1945 bij elkaar. Oma werd geëvacueerd naar Hoogwouder Weere waar ze later tijdens de bevrijdingsfeesten opa ontmoette. Het was liefde op het eerste gezicht. Een kleine twee jaar later trouwden ze. Op 7 januari 1947. Ze hadden toen nog geen eigen huis en woonden een tijdje op kamers in Utrecht. Het leven bracht ze naar Moerbeek, waar de melkveehouderij voor brood op de plank zorgde. Ze konden de boerderij aan de Westermoerbeek 9 (D49) pachten. Opa ging op de fiets kijken naar de boerderij en is vervolgens niet meer weg gegaan. Theo Blauw 22 September 1946 Een maand later kwam oma met een tas met persoonlijke spullen en een paar duiven ook richting Moerbeek. Ze hadden samen hard gewerkt om van het oude vervallen boerderijtje een bloeiend boerenbedrijf op te bouwen. De overgang voor oma was groot. Zo liepen de kippen op tafel en hadden ze nog geen Theo en Marie Blauw door Judith Jong, kleindochter, in Makkum. Marie en Theo in hun verlovingstijd. Een dagje Amsterdam. Theo samen met Maarten Wurkum Weere C 8 Post Hoogwoud Receptie: j Verlovingskaart uit 1946.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2020 | | pagina 4