Amerika heeft een nieuwe president: Joe Biden. Donald Trump moet het Witte Huis verlaten. Nu zult u denken, wat hebben wij daarmee te maken? Misschien wel meer dan we denken. De afgelopen jaren werden gekenmerkt door de keiharde opstelling van onder andere Poetin, Erdogan, Johnson en Trump. De invloed daarvan is ook merkbaar in ons land. Er zijn steeds meer confrontaties, denk aan de boerenprotesten, het klimaat, de zwarte-pieten-discussie, black-lives-matter, de zorg, het onderwijs, de viruswaanzin. De vrijheid van meningsuiting is een fundamenteel recht en dat moeten we koesteren. Maar een ander monddood maken gaat een stap te ver. Als mensen worden bedreigd om hun mening, is dat onacceptabel. Voor een geloof geldt dat evenzo. Je mag best uitkomen voor je geloof, maar dat wil niet zeggen dat een ander jou een bepaald geloof mag opdringen. Er zijn twee (zeer kleine) groepen die hier de dienst willen uitmaken, de extremen aan de linker- en aan de rechterzijde. En zij willen bepalen wat hier in Nederland gaat gebeuren, terwijl de Nederlandse burger dit allemaal moet slikken. Dan is er altijd nog het coronavirus. Het heeft gigantisch veel impact op de maatschappij. Het is nog onvoorspelbaar hoeveel gevolgen dit heeft. In het bijzonder de opgroeiende jeugd die in hun ontwikkelingen extreem geremd worden, door het ontbreken van adequaat onderwijs en goede praktijkvorming. Dat deze groep af en toe over het lijntje gaat is niet goed te praten, maar wel begrijpelijk. Zijdewind is een van de weinige dorpen waar nog een tamelijk volwaardige kermis is gevierd, met attracties en activiteiten. Mede geholpen door het mooie weer is het een geweldige en bijzondere editie geworden. Door het coronavirus (veel kermissen gingen niet door) was het kermisterrein goed gevuld met verscheidene attracties. En er waren veel activiteiten voor zowel jong als oud. Onder andere een kinderdisco voor de jeugd, schietwedstrijden, een game-event, een volleybaltoernooi en zelfs de ATB-wedstrijden konden doorgang vinden. In goed overleg met de gemeente aangaande de covid-maatregelen hebben we een plan gemaakt met diverse hoofdpunten, te denken aan: vooraf inschrijven, diverse in- en uitgangen op verschillende plekken, desinfectie mogelijkheden, extra toiletten, iedereen een vaste plaats, voldoende ruimte, looproutes, 21.00 uur sluiten. Na twee weken mocht geconcludeerd worden dat er tijdens de kermis geen brandhaard was ontstaan. Alle competities liggen voorlopig stil. Er mag alleen in beperkte mate worden geoefend. De handbal had zich geplaatst voor de Europacup, helaas kon de eerste wedstijd op neutraal terrein door de corona geen doorgang vinden. Veel leesplezier! Sjaak Wit Stichting tot behoud historisch erfgoed, 't Veld - Zijdewind - Moerbeek Voorwoord

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2020 | | pagina 3