Uw vader had een winkeltje. Moest u daar ook in meehelpen? Ja, vader had een winkeltje. De meeste boodschappen moesten weggebracht worden en daar kon je natuur lijk niet te vroeg mee beginnen, daarom had hij ook nog 3 koetje en 1 of 2 kalfjes. Dan kon hij 's morgens vroeg melken om nog wat bij te verdienen want een winkel was geen vetpot. Mijn oudste broer Arie moest voor zijn nummer in dienst naar Indië en toen moest ik helpen in de winkel. Ik ging op de fiets door 't Veld, de Kampen, Zijdewind en de Weel rondvragen of ze nog wat nodig hadden. Een hele lijst noemde je dan op. We waren met heel wat kruideniers en je mocht dan week om week of eens per maand langskomen. Ik heb het altijd met plezier gedaan en ik weet wel dat de omzet omhooggegaan is. Toen Arie later terugkwam is hij een kruidenierszaak begonnen op het Noord in Schagen. Ik had eigenlijk graag schooljuffrouw willen worden maar vader zei: „nee wijfie daar komt niks van in. Jij komt gewoon thuis werken. We hebben je hier hard nodig." En dat deed je dan, vaders wil is wet. En zo heb ik tot mijn trouwen in de winkel gewerkt. Het was een arme tijd waarin de halve centen nog meetelden. Als je de ene week de rekening naar boven had afgerond vroeg de klant er de volgende week, om deze naar beneden af te ronden. Wanneer heeft u opa ontmoet? Opa fietste alle zondagen voorbij naar de kerk. Hij fietste altijd samen met zijn veel langere broer, en dan dacht ik altijd, dat kleine mannetje vind ik een pittig ventje. Ik weet dat iemand dat verder gekletst heeft en op een dansavond bij Kramer kwam Piet dan ook op mij af. En toen was het aan! Hoe lang hebben jullie verkering gehad? 4 jaar en toen gingen we op zoek naar een huis. Mijn vader zei: „Ga maar naar Bernard Ruiter die heeft nog 3 ha. land van mij in gebruik". Dat land had vader ooit gekocht toen hij er met een veiling aan is blijven hangen. Toen moesten we nog een huis. Vader zei toen Kind ga maar naar Gerd Boekei en vraag maar of hij een huis voor je bouwt. Als je jong bent zonder schuld dan ben je oud zonder bezit" Deze bouwde een huis voor 20.000 gulden. We kregen 6.000 gulden subsidie dus het huis heeft 14.000 gulden gekost (ruim 6.000). En zo is Piet tuinder geworden aan de Koggeweg. Hielp u opa dan ook mee? Als het moest hielp ik mee en anders was ik gewoon huisvrouw en kreeg ik uiteindelijk 5 kinderen. Als u daar nu op terug kijkt had u dan iets anders gedaan? Niets! Nee want ik hou er niet van om te zeggen: „Wat had je dan gedaan". Mijn tijd is nu om en ik heb helemaal nergens spijt van. Dingen zijn zo gelopen. Wat ik wel jammer gevonden heb is dat wij buiten het dorp woonden aan een zijweg. Daardoor is het dorpsgevoel, het meeleven met het dorp ons een beetje ontgaan. Annie in het werk in de winkel van haar vader. Het huis aan de Koggeweg (toen Veldenveg 13) waar ze 33 jaar hebben gewoond.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2020 | | pagina 23