We zijn op bezoek bij Annie Bruin-Ruiter, waar haar kleindochter Lieke Bruin, dochter van Ton en Jolanda Bruin, haar enkele vragen zal stellen. waren naar eten. Later moest om 8 uur 's avonds het licht uit en aan eten komen werd moeilijker. Alles ging op de bon. Hebben jullie ook mensen in huis ondergebracht? Ja, we hebben een jongen uit Amsterdam gehad. Jan Entes die nu nog elk jaar bij mij op bezoek komt en een lekker doosje bonbons voor me meeneemt. Want hij was zo blij met mijn vader in de oorlog. Hij was zo ontzettend goed voor hem dat als er nog eten over was vader eerst aan Jan vroeg of hij nog meer wilde, voordat het verdeeld werd over de rest van het gezin. Hoe was uw jeugd toentertijd? We hebben een groepje van 6 vriendinnetjes. We zijn nu nog met zijn 3en en alle drie 91 jaar en nog steeds vriendinnen. We hebben elkaar pas nog ontmoet. Het zijn Annie Smit (Leegwater) en Nel Ursem (Wijn). Waar bent u geboren? In 't Veld, in het huis wat nu bewoond wordt door Marian van der Stoop. Ik woon nu op Rijdersstraat 18B en hier schuin tegenover staat mijn geboortehuis op Rijdersstraat 25. Gingen jullie ook te dansen naar het café? Als ik te dansen ging dan gingen we naar Burger op de Weel. Dat is aan het einde van de Rijdersstraat waar nu het tunneltje is, daar stond vroeger een café. Uit wat voor gezin kwam u? Het gezin bestond uit 8 kinderen. 2 kinderen zijn al heel vroeg gestorven. Ik had 4 broers en 1 zusje. Uw moeder is jong overleden hoe ging het toen verder met het gezin? In het begin was dat natuurlijk heel moeilijk. Vader Toon Ruiter had de winkel en was daarvoor veel van huis en daarom zijn alle kinderen bij familie ondergebracht. Ik vond onderdak bij bakkerij Ruiter in Zijdewind. Dat was op de plek naast het pad van het zwembad waar later het huis 'Rond om Wind' stond. In het woongedeelte van de bakkerij was een bedstee en onder de bedstee, dat noemde ze een hol, daar heb ik geslapen. Mijn zusje Riet was ondergebracht bij bakker Beemsterboer in Waarland. Na 5 maanden hadden ze iemand om voor ons te zorgen en mochten we weer naar huis. Hoe oud was u toen uw moeder overleed? Ik was nog maar 7 jaar. En hoe oud was u toen het oorlog werd en wat heeft u daarvan meegekregen? Ik was toen 11 jaar, aan het einde dus 16 jaar. Het was hier aardig rustig en we hadden genoeg te eten. We kregen later wel veel mensen uit de stad die op zoek !2 Oma vertel eens over vroeger Lieke Bruin in gesprek met haar oma Annie Bruin-Ruiter. Annie 19 jaar oud.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2020 | | pagina 22