Om de leefbaarheid in de Noordkop te verbeteren werd op 26 november 2018 de Omgevingsvisie NH2050 door de Provinciale Staten vastgesteld. Een van de onderwerpen uit die visie gaat over „Verkeer Vervoer", waarin vermeld wordt dat iedereen overal moet kunnen komen. „De provincie zorgt dat u vlot en veilig door Noord-Holland kunt reizen. Zij is ver antwoordelijk voor comfortabel en frequent openbaar vervoer." De toen 18-jarige student Wouter Snik uit Winkel zag dat wel zitten en kwam, waarschijnlijk in 2018, met de suggestie om weer een NS-station tus sen Schagen en Heerhugowaard, bijvoorbeeld bij de Zandweg in Zijdewind, te openen. Voor deze student zou dat een veel kortere weg naar zijn school beteke nen en kon daardoor veel tijd winnen. Waarschijnlijk heeft hij niet kunnen inschatten dat de politiek zijn idee zou omarmen. Zo hoopt wethouder Heddes van Schagen volgens een krantenartikel van februari 2019 dat een grondig onderzoek naar zo'n station haalbaar is. In diezelfde maand haalde een motie van de PvdA in Schagen over een station bij Zijdewind of Waarland (De Weel) het niet, maar de „PvdA geeft station Waarland nog niet op". Wethouder Meskers van Hollands Kroon deelde tijdens de raadsvergadering van 28 februari jl. mee dat hij wil gaan praten met NS en Prorail over de haalbaarheid van station Zijdewind. Zo'n station zou volgens de raad goed zijn voor de bereikbaarheid van het zuidelijk deel van Hollands Kroon. Of het er komt, is toekomstmuziek. 8 Deel 1 Station Zijdewind Moet Zijdewind weer een station krijgen? Spoorwegovergang Zijdewind Zandweg.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2020 | | pagina 8