The Magic Strings en Alkmaar had The Alleycats. Ook buurdorp Waarland deed mee met The Bunks, met als zanger Jan van der Gulik. Dit werd later Frutti Pengle. Al deze bands speelden hier vaak in de omtrek. Vooral The Cats traden regelmatig op in Café de Vriendschap van de familie Kramer in 't Veld vanwege de grote zaal die ze bezaten. Bijna altijd kwamen er wel een paar bussen fans op af die The Cats achterna reisden. Zo waren er in de jaren '60 voor de tieners van toen prachtige, gezellige dansavonden in de buurt met goeie muziek van bekende bands. Voor 2,50 entree en 0,50 voor je jas was je al binnen bij een topband. Een gelagje kostte 0,75. Precies om 8 uur begon de muziek te spelen met af en toe een pauze en stopte klokslag 12 uur. Het was de gewoonte dat de meisjes naast elkaar op banken zaten die tegen de muur waren geplaatst. De jongens stonden aan de bar. Zo gauw de muziek begon te spelen stoven ze erop af om de mooiste eruit te halen en netjes te vragen: „Wil je met me dansen?" Als de pauze aanbrak werd er samen wat gedronken. Het was de gewoonte dat de jongen dit betaalde. Als het klikte vroeg hij aan het eind van de avond: „Mag ik je naar huis brengen?" Dit ging meestal met de fiets. 't Veld kon niet achter blijven. Zo besloten de gebroe ders Boekei ook een bandje samen te stellen. De toen 17-jarige Gerard Boekei (Gertje) nam het initiatief om een bandje op te richten met zijn broers André en Wim, buurjongen Ad Ruiter, dorpsgenoot Sjef Klijn en Jan Kamp uit Heerhugowaard. De Boekels kwamen uit een muzikale familie. Moeder en zussen blonken uit in het zingen. Gerard nam de zang voor zijn rekening plus sologitaar. Broer Wim de basgitaar. Broer André nam de taak van manager op zich. Ad Ruiter sologitaar en Sjef Klijn begeleidend gitaar. Jan Kamp moest gaan drummen. V.l.n.r.: Jan Kamp, Gerard Boekei, Ad Ruiter, SjefKlijn en Wim Boekei. Repeteren op de houtzolder. ONBEWOONBAAR VERKLAARDE I WONING The Bunks uit Waarland. The Clungels uit Amsterdam.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2020 | | pagina 5